Orbel ve Oski İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki Orbel ve Hizmet-İş sendikası arasından imzalanan işçi sözleşmesi kapsamında 2500 işçiye yüzde 120 zam yapıldı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Orbel ve Oski İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı
Orbel ve Oski İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Bugün Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde sevinçli bir atmosfer vardı. Hizmet-İş sendikası ile Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki Orbel arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Orbel ve Oski İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi binası önünde düzenlenen imza töreninde, işçiler Başkan Güler’i davul zurna eşliğinde ve pankartlarla karşıladılar.

Yapılan sözleşme kapsamında 2500 işçiye yüzde 120 zam yapıldı.

Orbel ve Oski İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı

Sözleşme töreninde konuşan Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, “Toplu iş sözleşmesi yapmamamıza rağmen, ben çalışanlarımı mağdur olmasına izin vermem diyen Sayın Bakanımız OSKİ’deki çalışanı arkadaşlarımızın da ORBEL’deki çalışan arkadaşlarımızın da ücretleri noktasında katkı vermiştir, emek vermiştir. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.  Toplu iş sözleşmemiz OBB’ye, hizmet-İş Sendika’mıza ve tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı ve bereketli olsun. Her birinize kazasız, belasız, huzurlu çalışmalar diliyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Orbel ve Oski İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı

Yüzde 120 Zam

“Biz hepimiz hizmetkarız” diyerek konuşmasına başlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Hilmi Güler, “Hayatınızda davul ve ezan sesleri eksik olmasın. Emek kutsal. Alnın teri korumadan öderiz hakkını diye emredilmiş. Biz sadece emir kuluyuz ve sizlerin hizmetkârıyız. Sizlerle birlikte Allah kısmet ederse 5 yıl daha hizmet edeceğiz. Buradaki 2500 kardeşimizin emeğinin karşılığını aslında parayla ödeyemeyiz.  O kadar kıymetli hizmetleriniz var ki imkanlarımızı zorlayarak ve Türkiye’de de çok iyi bir rakama ulaşarak Hizmet-İş’le birlikte mutlu bir düğün halayı çekecek şekilde çalışmalarımız Allah nasip etti. Hayırlı olsun ve helal olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

Güler, 2500 kişinin faydalanacağı toplu sözleşemeye ilişkin yaptığı açıklamaya şu sözlerle devam etti:

“Burada yaptığımız çalışmalarla işçi ücretlerine ortalama yüzde 120 zam yapmış olduk. Burada ORBEL diye ayırmadık. Hepsi aynı zaten. Hepsi kardeşimiz. Sosyal belediyecilikte yaptığımız çalışmalarda güzel şeyler yaptık” dedi.

Orbel ve Oski İşçilerine Yüzde 120 Zam Yapıldı

Kurban Bayramı’nda İkramiye

Öte yandan Güler, 6 ayda bir memur maaşı zammına oranla işçilerin zamlarında iyileştirme çalışmaları yapacaklarını ve aynı zamanda da Kurban Bayramı’nda işçilere belediye tarafından 5000 TL ikramiye verileceğini açıkladı.

Ordu Hayat/ Özel Haber

13 Şub 2024 - 16:54 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak