"Kadınların Bilimdeki Yeri Önemli"

Ordu Rotary Kulübü Başkanı Funda Irmak Yılmaz, 'Kadınların bilimdeki rolü unutulmamalı' dedi.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri

Ordu Rotary Kulübü Başkanı Funda Irmak Yılmaz, Atatürk’ün; “Dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir” sözünü hatırlattı.

Birleşmiş Milletler Genel Konseyi’nde, her yıl 11 Şubat’ın Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü olarak kutlanılmasına karar verildiğini hatırlatan Ordu Rotary Kulübü Başkanı Funda Irmak Yılmaz, şunları ifade etti;

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk; ‘Dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir’ diyerek kadının toplum ve medeniyet içindeki yerini takdir etmiştir. Yine Ulu Önderimiz Atatürk; ‘Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır’ ifadesiyle bilimde kadınların önemini vurgulamıştır. Ben de bir bilim insanı ve iki kız çocuğu annesi olarak bütün kız çocuklarının bilimdeki tüm çalışmalarını alkışlıyor ve tarif edilmez bir gurur taşıyorum.”

Yılmaz, açıklamasının son bölümünde de 14 Şubat Sevgililer Gününe atıfta bulunarak; “Kıymetli dostlarım, her ne kadar sevginin günü olmazsa da 14 Şubat Sevgililer Gününüzü kutluyorum” diye konuştu. 

13 Şub 2024 - 17:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Burak Yıldız