Ayhan Angın: “Yerel Yönetimler İçin Hazırız”

DEVA Partisi'nin Altınordu Belediye Başkan Adayı Ayhan Angın, DEVA Partisi'nin yerel yönetim politikalarını ve adaylarının yol haritasını belirlemek için uzun süredir hazırlıklar yapıldığını söyledi. Parti, adaylarının belediyecilik kültürüne sahip olmasını, mahalleleri iyi tanıyan, sorunlara hakim ve ulaşılabilir adaylar olmasını önemsiyor.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Ayhan Angın: “Yerel Yönetimler İçin Hazırız”
Ayhan Angın: “Yerel Yönetimler İçin Hazırız”
Video için play'e tıklayın

DEVA Partisi Altınordu Belediye Başkan Adayı Ayhan Angın, “DEVA Partisi olarak hem partinin yerel yönetim politikalarını ortaya koyması hem de Mahalli İdareler Adayları açısından yol haritası olması için bir “Yerel Yönetimler ve Şehircilik Eylem Planı’nı uzun süre önce genel merkezce hazırlıklar tamamlandı” dedi.

“Mahallini İyi Tanıyan, İyi Tanınan, Mahallin Sorunlarına Hâkim Olan ve Ulaşılabilir Bir Aday Olmalı”

Ayhan Angın, “Genel merkezimizin dikkat ettiği en önemli husus adayların bir belediyecilik kültürüne sahip olması gerektiğini, talip olduğu seçim mahallini iyi tanıyan, iyi tanınan, mahallin sorunlarına hâkim olan ve ulaşılabilir bir aday profilinin önemli olduğu her zaman vurgulanmaktadır” diye konuştu.

Ayhan Angın: “Yerel Yönetimler İçin Hazırız”

Angın, DEVA Partisi olarak kuruluşundan beri iktidara talip olarak hareket ettikleri için göreve gelmeleri halinde uygulamaya geçmek için birçok alanda hazırladıkları “Eylem Planları” olduğunu belirterek; partilerinin Yerel Yönetimler ve Şehircilik Eylem Planı’na dikkat çekti. Angın ister büyük ölçekte ister küçük ölçekte bir belediye olsun adaylık sürecindeki kampanya boyunca ve kazandıktan sonra adaylarının bu Eylem Planı’nı elinden düşürmeyeceğini ifade etti.

DEVA Partili Angın, “Parti olarak Mahalli İdarelerin; ülke kaynaklarının yerinde, verimli ve etkin kullanılabilmesi, demokratik temsilin geliştirilmesi ve demokratik kültürün derinleştirilmesi için kilit bir öneme sahip olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Angın, Türkiye’nin ekonomik ve siyasi yönden güçlenerek yoluna devam etmesi için şeffaf, etkin ve katılımcı bir yönetimi ilke edinen, belediyecilik anlayışını benimseyen Eylem Planı’ndaki belediyecilik anlayışlarını şöyle tanımlandı:

“DEVA Belediyeciliği; temiz, yolsuzluktan arınmış, hukuka bağlı, şeffaf, denetlenebilir, hesap verebilir, katılımcı, geri bildirime açık, ulaşılabilir, hiç kimseyi ayrımcılığa tabi tutmayan, kaynakları etkin etkili, ekonomik ve verimli kullanan, dijital ve yeşil dönüşümü gerçekleştirmiş, insan odaklı, çevre dostu, sosyal hizmet ve desteklere önem veren belediyecilik demektir.”

Ayhan Angın: “Yerel Yönetimler İçin Hazırız”

12 Şub 2024 - 16:47 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu