Basın Camiasının Acı Günü! Ünlü Gazeteci - Yazar Hayatını Kaybetti

Türk basınına Ergun Hiçyılmaz’dan acı haber geldi. Ünlü gazeteci - yazar, yaşamını yitirdi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Basın Camiasının Acı Günü! Ünlü Gazeteci - Yazar Hayatını Kaybetti
Haber albümü için resme tıklayın

Ünlü gazeteci ve yazar Ergun Hiçyılmaz'ın vefatı Türk basınında derin üzüntü yarattı. Hiçyılmaz, bugün (12 Şubat 2024) yaşamını yitirdi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi olan ve 2013 yılında Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü ile Sürekli Basın Kartı sahibi olan Ergun Hiçyılmaz'ın vefat haberi, Türk basınında geniş yankı uyandırdı.

Uzun Yıllar Gazetecilik Yaptı

Uzun yıllar boyunca gazetecilik mesleğine büyük katkılarda bulunan Hiçyılmaz'ın vefatı üzerine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu başsağlığı mesajı yayınladı ve "Uzun yıllar gazetecilik mesleğine başarıyla hizmet veren üyemiz Ergun Hiçyılmaz’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Meslektaşımızın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Ergun Hiçyılmaz'ın cenazesi, 13 Şubat 2024 Salı günü öğle namazını takiben Üsküdar Bülbüldere Fevziye Hatun Camisi'nden alınarak Üsküdar Bülbülderesi Mezarlığı'nda toprağa verilecek.Basın Camiasının Acı Günü! Ünlü Gazeteci - Yazar Hayatını Kaybetti

Ergun Hiçyılmaz Kimdir?

Ergun Hiçyılmaz, Türk gazeteciliğinin önemli isimlerinden biri olarak 1942 yılında Eskişehir'de doğdu. Mesleğe 1960 yılında Eskişehir İç Anadolu Gazetesi’nde başladı ve birçok önemli yayın organında görev aldı. Türk Spor Tarihi, Sporun Yapısal Analizi, Beşiktaş, Fenerbahçe, Osmanlı dönemi incelemeleri gibi pek çok kitaba imza atan Hiçyılmaz, Türkiye'de ilk sesli kitabın yazarı olarak da tanınıyordu. İki çocuk babası olan Hiçyılmaz, Türk basınında uzun yıllar boyunca önemli bir yere sahipti.

12 Şub 2024 - 16:41 - Gündem

Mahreç  Nergis Kobak