Emlak Piyasası Belirsiz! Kiralar Artışta!

Durmaz Emlak Gayrimenkul İşletme Sahibi Aydın Durmaz, Ordu’da emlak piyasasındaki belirsizliğe işaret ederek ev sahiplerinin kiralarda artış oranlarına uymadığını söyledi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

2024 yılının ilk ayında Ordu’da kira artışları sürüyor. Piyasadaki belirsizlik ve seçimden dolayı ev sahipleri dairelerini düşük fiyatlardan kiraya vermek istemiyorlar. Ordu’da kiraları ve emlak piyasasını değerlendiren Durmaz Emlak Gayrimenkul İşletme Sahibi Aydın Durmaz, önemli açıklamalarda bulundu.

“Kimse Resmi Artışlara Uymuyor”

Ordu’da kimsenin resmi kira artış oranlarına uymadığını açıklayan Aydın Durmaz, “Konut kiralarında yüzde 25, işyerlerinde ise yüzde 50 bandında bir resmi artış oranları var. Ancak bunlara hiç kimsenin uymadığı açıkça ortada. Kimse bu artışlara uymuyor. Herkes fiyatları hala istedikleri gibi belirleyip uyguluyorlar. Tabi ki bunlar denetlenmiyor da” ifadelerini kullandı.

“Kiralar Artışta”

2024 yılında Ordu’da kiraların artışta olduğunu belirten Aydın Durmaz, “Ordu’da kira artışlarında bir ara duraklama olsa da yeni yılla birlikte yeniden artışa geçti. Talep çok olduğundan ve yeni daire üretimi az olduğundan dolayı fiyatlarda da yükselme gerçekleşiyor. Örnek vermek gerekirse yılbaşından önce 4 bin lira kira istenen yerden şuanda 8 bin lira isteniyor” dedi.

“Yeniden Yükseliş Beklentisi Var”

Seçimlerden sonra piyasada yeniden yükseliş beklentisi olduğunu söyleyerek, “Piyasada belirsizlik olduğundan dolayı kimse düşük fiyatlardan kiraya vermek istemiyor. Önümüzdeki seçimlerden sonra daha yüksek rakamlardan kiraya vermeyi düşündükleri için mal sahipleri bekliyorlar. Mal sahiplerinde Mart ayından sonra fiyatların yeniden yükseleceği beklentisi var. O yüzden de kimse fiyatlar geri çekmiyor” açıklamalarında bulundu.

Özel Haber: Soner Özdemir

09 Şub 2024 - 09:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir