Bıçaklanarak Öldürüldü! Ramazan Hoca'dan Kötü Haber!

Diyarbakır'da Ulu Camii’de İslam'ı vatandaşlara anlatarak Diyarbakır’ın sembol ismi haline gelen Ramazan Hoca (Ramazan Pişkin) İstanbul’da kimliği belirsiz kişilerce bıçaklanarak öldürüldü.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Edinilen bilgiye göre, bıçaklama olayı bugün İstanbul’da yaşandı. Sosyal Medyada gündem olan Diyarbakır Ulu Camii avlusu müdavimlerinde nam-ı diğer Ramazan Hoca olan Ramazan Pişkin’in, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından 8 aydan bu yana yaşadığı İstanbul’da bıçaklanarak öldürüldüğü öğrenildi.

Bıçaklanarak Öldürüldü! Ramazan Hoca'dan Kötü Haber!

Sadece İslam’ı Anlattı

Diyarbakır’da halk arasında “Ramazan Hoca” diye bilinen Ramazan Pişkin, Çevresinden 'deli' damgası yiyen Filozof Ramazan, hiç kimseyi umursamadan yıllar boyunca İslam’ı anlatmaya devam etti.

Bıçaklı saldırı olayına ilişkin ayrıntılar henüz netleşmezken Ramazan Hoca'nın vefat haberi, sevenlerini yasa boğdu.

Diyarbakırlı Ramazan Hoca Kimdir?

Diyarbakır’ın sevilen simalarından olan ‘Ramazan Hoca’ Ramazan Pişkin akıl sağlığı yerinde olmadığı gerekçesiyle Elazığ Fetih Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde tedavi altına alındı. Diyarbakır`da yıllardan beridir tarihi Ulu Camii`nde ücretsiz olarak hizmetlerde bulunan ve ziyaretçilere caminin tarihiyle birlikte İslam`ı anlatan Ramazan Pişkin, tedavi altına alındı. Diyarbakırlı 47 yaşındaki Ramazan Pişkin, kendini İslamiyet’e adamış. Küçük yaşlardan beri İslam’ı araştırıp dini kitaplar okuyan Ramazan Pişkin, bir süre sonra çevresinden “Deli” damgası yemeye başladı. Hiç kimseyi umursamayan Ramazan Pişkin, küçük yaşlardan araştırıp öğrendiği bilgileri Ulu Cami’de vatandaşlara anlatmaya başladı.

31 Oca 2024 - 20:24 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir