Aradığınız Randevuya Şu Anda Ulaşılamıyor!

Devlet hastanelerinde rendevu krizi devam ederken, vatandaşlar anca 15-20 gün sonrasına randevu alabildiklerini belirterek, “İnsanın ölmesini bekliyorlar resmen” diyor.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
 Aradığınız Randevuya Şu Anda Ulaşılamıyor!
 Aradığınız Randevuya Şu Anda Ulaşılamıyor!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Devlet hastanelerinde hastaların randevu bulamıyor oluşu sağlık sistemi hakkında son zamanlarda en çok gündeme gelen konulardan biri oldu. 15 gün içerisindeki randevuları sıralı olarak göstermesi gereken sistemde bazı polikliniklerde haftalardır yer bulamayan hastalar, maddi durumları yetiyorsa özel hastanelere gidiyor. Durumu olmayan vatandaşlar ise eli kolu bağlı randevu almaya devam ediyor.

 Aradığınız Randevuya Şu Anda Ulaşılamıyor!

“Ölmemizi Bekliyorlar”

Kalp hastası olduğunu belirten Şükran Akçay, “Kalbimde büyüme var benim. Kardiyolojiye gitmem gerekiyor. 1 aydan beri randevu alamaya çalışıyorum alamıyorum. En sonunda 25’ine randevu verdiler. Artık 25’ine kadar ne olur bilmiyorum. İnsanın ölmesini bekliyorlar resmen. Nereye gideceğim bilmiyorum. Özele gitmeye durumum yok. Kalbim çok sıkıştırıyor ama yine de çalışmaya çalışıyorum. Bu soğukta gelip kendi bahçemin ürünlerini satıyorum. Sattığımız da para etmiyor. O kadar zahmet çekiyoruz para da kazanamıyoruz. Hangi parayla özel hastaneye gideceğiz de muayene olacağız?” dedi.

 Aradığınız Randevuya Şu Anda Ulaşılamıyor!

"Anca Yirmi Gün Sonra"

Ordu Perşembeli Pazar esnafı Seniye teyze ise, “Randevuları kızım alıyor. Ama hemen bulamıyor tabii ki. Anca 15-20 gün sonraya randevu veriyorlar. Ama ben muayeneye gidene kadar sürünüyorum hastalıktan. Ne yapmam lazım şimdi benim? Benim özel hastaneye gidecek durumum da yok. Eşimi kaybetti ben. Altı bin lira para alıyorum. Özel hastaneye verecek param mı var benim? Ben ne yiyeceğim sonra?" ifadelerini kullandı.

 Aradığınız Randevuya Şu Anda Ulaşılamıyor!

“Niye Bizi Süründürüyorlar?”

 Hasta hasta pazara gelip bir şeyler satmaya çalıştığını belirten esnaf, belediye henüz Pazar yeri vermediği için yaşadıkları sıkıntılara da değinerek, şunları söyledi: “Bizim burada çektiğimiz de ayrı bir dert. Bir oraya bir buraya sürgün ediyorlar bizi. Niye burada bu kadar insanı süründürüyorlar? Niye bu millete güzel bir yer göstermiyorlar?  Burada soğuktan elimiz ayağımız buz gibi oluyor. Üstümüzde bir örtü olsa da sıcakta dursak, malzemelerimizi satsak çok mu?” ifadelerini kullandı

Özel Haber/Nergis Kobak

31 Oca 2024 - 16:00 Ordu- Sağlık

Mahreç  Nergis Kobak