Enginyurt Gözünü İstanbul’a Dikti

Yerel seçimlere 60 gün kala, İstanbul’un başkan adayları da artıyor. Mevcut CHP'li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na rakip olarak şimdiye kadar 4 parti adayını açıklarken, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt’un da İstanbul'dan aday olma kararı aldığı açıklandı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Enginyurt Gözünü İstanbul’a Dikti
Haber albümü için resme tıklayın

Yerel seçimler için İstanbul'da yarış giderek kızışıyor. 2019 seçimlerine ittifak halinde giren muhalefet cephesi bu kez seçimlere kendi adaylarıyla girecek. Şu ana kadar mevcut CHP'li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na rakip olarak 4 parti adayını açıkladı. İstanbul'da AK Parti Murat Kurum'u, İYİ Parti Buğra Kavuncu'yu, Saadet Partisi Birol Aydın'ı, Zafer Partisi Azmi Karamahmutoğlu’nu aday gösterirken, Memleket Partisi için de Mehmet Sevigen ismi öne çıktı.

İsmail Saymaz’dan Açıklama

Gözler aday çıkartmaya hazırlanan DEM Parti'ye çevrilmişken, Demokrat Parti cephesinden de yeni bir adaylık çıkışı geldi. Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV'deki canlı yayında İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt'un İstanbul'dan aday olacağını söyledi.

“İstanbul’dan Aday”

Saymaz, "Cemal Enginyurt'la konuştum. 'İstanbul'dan aday olacağım' dedi. Kendisine tavsiye etmediğimi söyledim. Çünkü o da CHP listesinden İstanbul milletvekili seçilmiş bir isim." dedi.

Enginyurt Gözünü İstanbul’a Dikti

Yeni CHP Yönetimi Ordu’ya Uygun Görmedi

Enginyurt, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Ben Demokrat Parti'den İstanbul'da aday olmak ister miyim? İsterim. Ordu'da aday olmak istiyordum ama Ordu'da maalesef Kemal Bey zamanında konuşmuştuk, görüşmüştük. Ordu'dan aday olacaktım CHP işbirliğiyle ama yeni gelen yönetim bizi uygun görmedi." diye konuşmuştu.

8 Aday Yarışacak

Enginyurt ve Demirtaş'ın adaylıklarının kesinleşmesi halinde 31 Mart'taki yerel seçimlerde İstanbul'da 8 adaylı bir yarış olacak.

Gözde Özgür/Ordu Hayat

31 Oca 2024 - 14:10 Ordu- Siyaset

Mahreç  Nergis Kobak