Aday Belirleme Çabaları Sürüyor

CHP'nin Ordu'da aday krizi sürüyor: Sarıgül mü, Torun mu? Ankara'dan alınan son karar belirsizliği sona erdirecek mi?

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri
 Aday Belirleme Çabaları Sürüyor
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı belirleme sürecinde yaşanan kriz devam ediyor. Ordu CHP örgütü, aday belirleme çabalarını sürdürürken, yeni teklif Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül'e ulaştı.

Ordu'da CHP'den Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tek başvuru, İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Celal Savaşkan tarafından yapılmıştı. Ancak CHP yöneticileri, "iddialı aday" arayışlarını sürdürüyor. Prof. Dr. Neşet Köksal'ın aday olmaması üzerine emekli Valilerden Ayhan Nasuhbeyoğlu'nun gündeme gelmemesi, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın teklifi reddetmesiyle birlikte, son umut olarak CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül'e yönelindi.

 Aday Belirleme Çabaları Sürüyor

CHP İl Başkanı Bülent Akpınar ve ilçe başkanları, dün Ankara'ya giderek Genel Başkanları Özgür Özel ile görüştüler. CHP Ordu örgütünün Genel Başkan'dan talebi ise Ordu Milletvekili Seyit Torun'un aday gösterilmesi, Torun'un aday olmaması durumunda ise Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül'ün tercih edilmesi yönünde oldu. 

31 Oca 2024 - 13:45 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Burak Yıldız