İkizce'de Siyasi Dengeler Değişiyor

Bahri Söğüt, AK Parti'nin aday göstermediği ikizce‘de BBP'den başkanlık için yola çıktı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

İkizce Belediye Başkanlığı için 2024 seçimleri öncesi siyasi manzara hareketlilik kazanırken, eski belediye başkanı Bahri Söğüt, AK Parti'nin aday göstermemesi üzerine rotayı değiştirdi. Söğüt, 2014-2019 yılları arasında İkizce Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdürmüştü.

2019 yılında gerçekleşen Cumhur İttifakı kapsamında İkizce'nin belediye yönetimini MHP'ye bırakan Söğüt, 2024 belediye başkanlığı seçimleri için AK Parti'ye başvuruda bulundu. Ancak, AK Parti tarafından aday gösterilmemesi üzerine Söğüt, Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) İkizce Belediye Başkan adayı olmaya karar verdi. 

"Kaldığımız Yerden Devam Edelim" 

Ankara'da BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüşen Söğüt, bu buluşmanın ardından parti değişikliğini resmiyet kazandırdı. Söğüt, şu açıklamayı yaptı: "Kıymetli İkizceli hemşehrilerim; Doğduğum, büyüdüğüm, hizmet etmekten onur duyduğum, güzel insanlarıyla güzel anılar biriktirdiğimiz, bir süre hizmet etme şansı bulduğum güzel ilçemize Cumhur İttifakı içinde bulunan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Dr. Mustafa Destici beyefendinin tensipleri ile İkizce Belediyesi Başkan Adayı olarak gösterildim. Sizlerin destekleri ve duaları ile tekrardan kaldığımız yerden hizmetlere devam etmek için yola çıkıyoruz."

Söğüt'ün BBP çatısı altında adaylığını açıklamasıyla birlikte, İkizce'deki siyasi dengelerin nasıl şekilleneceği ve seçimlerin nasıl bir sonuç ortaya koyacağı merak konusu oldu. 

31 Oca 2024 - 10:55 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Sibel Yılmaz