Ordu'da Salgın Paniği: Aktarın Sıra Dışı Tedavi Yöntemleri!

Ordu’da uyuz salgını olduğuna dikkat çeken Asude Doğal Ürünler İşletme Sahibi Erdem Demircan,  müşterilerinin birçoğunun son günlerde daha da artan uyuz için ürün almaya geldiğini açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Ordu'da Salgın Paniği: Aktarın Sıra Dışı Tedavi Yöntemleri!
Ordu'da Salgın Paniği: Aktarın Sıra Dışı Tedavi Yöntemleri!
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu’da son dönemlerde uyuz salgını patlak verdi. Ordu’da uyuz hastalığına yakalanan birçok kişi de soluğu aktarlarda almaya başladı. Birçok müşterisinin uyuz için geldiğini belirten Aktar Erdem Demircan, uyuzun en çok okullarda bulaştığını söyledi.

“Uyuz Okullarda Bulaşıyor”

Uyuzun okullarda öğrencilerin birbirine bulaştırdığını söyleyen Erdem Demircan, “Şu anda her gün ama her gün mutlaka uyuz için bize başvuran müşterilerimiz var. Genellikle hep okullardan öğrencilerden birbirlerine geçiyor. Okuldan eve gelen çocuklarla evlerdeki diğer bireylere de bulaşıyor” ifadelerini kullandı.

Ordu'da Salgın Paniği: Aktarın Sıra Dışı Tedavi Yöntemleri!

“2 Yıldır Uyuz Salgını Var”

Ordu’da iki yıldır uyuz salgını olduğunu açıklayan Aktar Erdem Demircan, ilk başlarda insanların salgın olduğuna inanmadıklarını ancak şuanda herkesin salgın olduğunu bildiğini söyledi. Demircan, uyuzun çok bulaşıcı olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Kükürtlü ve Ardıç Katranlı Sabun”

Vatandaşlara önerilerde bulunan Erdem Demircan, “Bize gelen müşterilerimize önerimiz başta kükürtlü sabun, ardıç katranlı sabun ve bunların karışımı olan sabunlar oluyor. Uyuz parazitini temizlemek için bu sabunlar iyi oluyor. Onun haricinde bir de yağ grubunda ise çay ağacı yağı bulunuyor. Sabunla yıkandıktan sonra bu yağ sürülebiliyor” diyerek açıkladı.

Ordu'da Salgın Paniği: Aktarın Sıra Dışı Tedavi Yöntemleri!

“9 Günde Etkisini Gösteriyor”

Sabun kullanmak istemeyenler için şampuanların da bulunduğunu sözlerine ekleyen Erdem Demircan, “Bir de ardıç katranlı şampuanlar bulunuyor. Bir evde 5 ayrı sabun almak yerine bu şampuanları kullanmak iyi oluyor. Bir de uyuz için hazırlanmış kremler var. Bunlar çocuk ve yetişkinler için ayrı oluyor. Takribi 3+3+3 şeklinde toplamda 9 günde etkisini gösteriyor” dedi.

“Uyuz İnatçı Bir Parazit”

Erdem Demircan, uyuzun bulaşıcı olduğunu söyleyerek sözlerini şu şekilde tamamladı; “Uyuz inatçı bir parazit. Deri altına yerleştiğinden öldürmek kolay olmuyor. Yine bu durumdaki hastanın bağışıklığı güçlü tutulmalı. Hazır gıdalar ve market ürünlerinden uzak duracaklar. Bulaşıcı olduğundan dikkat edilmesi gereken bir hastalık.”

Özel Haber: Soner Özdemir

30 Oca 2024 - 17:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir