CHP'de İstifa Şoku: Belediye Başkanı Partisinden Ayrıldı

Malatya'nın Hekimhan İlçe Belediye Başkanı Turan Karadağ, yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) yeniden aday gösterilmemesinin ardından partisinden istifa etti.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Malatya'nın Hekimhan İlçe Belediye Başkanı Turan Karadağ, yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) yeniden aday gösterilmemesinin ardından partisinden istifa etti. Bu ani karar, CHP içinde büyük bir sarsıntıya yol açarken, partideki güç dengelerinde de değişiklikler yaşanabileceği spekülasyonlarına neden oldu.

Turan Karadağ, CHP'nin yerel seçimler için kendisine yeniden adaylık göstermemesi üzerine istifa kararı aldı. Karadağ'ın bu adımı, CHP'nin içindeki yönetim krizini ve parti içi demokrasi tartışmalarını bir kez daha gündeme getirdi.

Hekimhan İlçe Belediye Başkanı Turan Karadağ'ın istifası, CHP'de başka istifaları da beraberinde getirdi. İlçe Başkanı Mustafa Mutlu ve bir grup partili de Karadağ'a destek vererek istifa etti. Karadağ, istifasını Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verenlerin partiden uzaklaştırıldığını iddia ederek açıkladı ve partisindeki yönetim anlayışını eleştirdi.

Bu gelişmeler, CHP içindeki güç savaşlarının ve krizlerin seçimlere az bir süre kala arttığını gösteriyor. Turan Karadağ'ın "Diktatör var" ifadeleriyle partisinden ayrılması, parti içindeki kutuplaşmanın derinleştiğine işaret ediyor.

30 Oca 2024 - 14:26 - Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun