Fatih Portakal: İstanbul'da Seçimin Favorisi 'Murat Kurum'

Gazeteci Fatih Portakal yerel seçimlerde İstanbul Belediye Başkan adaylarıyla ilgili yorum yaparak, AK Parti'nin adayı Murat Kurum'un kazanacağını belirtti.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Yerel seçimlere sayılı günler kala, gazeteci Fatih Portakal İstanbul Belediye Başkan adaylarını değerlendirdi. Portakal, AK Parti'nin adayı Murat Kurum'un kazanacağını belirterek, matematiksel bir değerlendirme yaptı. Portakal, Cumhur İttifakı'nın sağlam duruşu ve muhalefetin parçalanmış görüntüsüyle "Murat Kurum kazanır" sonucuna vardığını ifade etti. Öte yandan, CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun şansını sorgulayan Portakal, muhalefetin parçalı durumunun Cumhur İttifakı'nı güçlendirdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde CHP'yi destekleyen partiler ise İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nu desteklemeyeceklerini açıklayarak ayrı aday çıkarma kararı aldı. İYİ Parti Buğra Kavuncu'yu, Saadet Partisi Birol Aydın'ı, Zafer Partisi ise Azmi Karamahmutoğlu'nu aday olarak belirledi.

Portakal'ın değerlendirmeleri şu şekilde:

"Murat Kurum Kazanacak"

Ekrem İmamoğlu'nun şansı ne? Sizce sonuç ne olur diyorum size. Murat Kurum AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın adayı, Buğra Kavuncu İYİ Parti'nin adayı, Birol Aydın Saadet'in adayı, Azmi Karamahmutoğlu Zafer Partisi'nin adayı. Daha Memleket Partisi adayını çıkarmadı. Bir de DEM var tabii. Muhalefete bakıyorsunuz, parçalanmış bir muhalefet var. Düşünün DEM de aday açıklayacak olursa, Memleket Partisi aday açıklayacak olursa bir beyin fırtınası yapıyoruz. Cumhur İttifakı dimdik ayakta duruyor. Ama diğer tarafta muhalefet tarafında hepsi aday çıkartmış. Kim kazanır burada? Murat Kurum kazanır, matematik ortada."

30 Oca 2024 - 14:16 İstanbul- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak