Sürpriz İmza! Ordulu Hoca Süperlig Yolunda

Futbol dünyasında yeni bir gelişme yaşandı! Ordulu teknik direktör Memiş Özata, Filipinler'in Süper Lig ekibi Cebu FC ile resmi sözleşme imzaladı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Tecrübeli teknik adam daha önce birçok takımda teknik direktörlük ve yardımcı antrenörlük yapmıştı. Ancak bu sefer rotası daha da uzaklara yönelmiş durumda. Özata, Filipinler Süper Ligi'nin iddialı ekiplerinden Cebu FC ile her konuda anlaşmaya vardı.

Futbol kariyerine Hollanda'nın Groningen alt yapısında başlayan Özata, Türkiye'de çeşitli kulüplerde orta saha mevkiinde top koşturdu. Ardından teknik direktörlük kariyerine adım atan Özata, Nevşehir Belediyespor, Bayrampaşa ve Orduspor gibi takımlarda yardımcı antrenörlük görevlerinde bulundu.

Güncel futbolu yakından takip eden ve Hollanda ile Türkiye'de önemli kurs ve seminerlere katılan Özata, dünya futbolunun gelişim ve değişimini sürekli olarak gözlemliyor.

Son olarak Slovakya Ligi ekiplerinden Partizan Bardejov'u çalıştıran ve İskenderunspor alt yapısında görev yapan Özata, şimdi ise Filipinler Süper Lig ekibi Cebu FC ile yeni bir sayfa açmış durumda.

30 Oca 2024 - 13:30 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun