Ordu'da Spora Önemli Yatırım!

Ordu'da spor alanlarına yapılan yatırımlar kapsamında, Karşıyaka Spor Tesisleri'nde inşa edilmesi planlanan yeni Kapalı Spor Salonu için önemli adımlar atıldı.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri
Ordu'da Spora Önemli Yatırım!
Video için play'e tıklayın

Ordu'da spor alanlarına yapılan yatırımlar kapsamında, Karşıyaka Spor Tesisleri'nde inşa edilmesi planlanan yeni Kapalı Spor Salonu için önemli adımlar atıldı. Yer tahsisi, imar değişikliği, zemin etütü ve avam projesi gibi çalışmalar tamamlanarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım Programı'na alınması için gerekli işlemlere başlandığı duyuruldu.

Ordu'nun Altınordu İlçesi'nde bulunan mevcut spor salonları olan Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu ve Atatürk Kapalı Spor Salonu, Ordu Üniversitesi içerisinde ve birçok lisede bulunuyor. Bu mevcut tesisler zaman zaman spor organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Ancak, Ordu'nun spor altyapısını güçlendirmek ve daha modern tesislere kavuşturmak amacıyla yeni bir spor salonu yapılması kararı alındı.

Karşıyaka Spor Tesisleri Yerleşkesi'nde inşa edilmesi planlanan yeni spor salonunun görüntüsü, projenin detaylarıyla birlikte kamuoyuna açıklandı. Bu yeni spor salonu, Ordu'nun spor altyapısını güçlendirerek, sporculara ve spor organizasyonlarına daha iyi olanaklar sunmayı hedefliyor.

Yeni spor salonunun yapımıyla birlikte, Ordu'daki spor faaliyetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi, gençlerin ve sporcuların daha iyi koşullarda antrenman yapabilmesi amaçlanıyor. Yapılacak olan bu tesis, Ordu'nun spor hayatına önemli bir katkı sağlayacak.

30 Oca 2024 - 10:30 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun