Enver Yılmaz: "Ordu'yu Şahlandıracağız"

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen toplantıda partililerle bir araya geldi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi kurucu Belediye Başkanı ve İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen toplantıda partililerle bir araya geldi.

Yılmaz yaptığı konuşmada, "Bugün ayrışma süreci oldu. Yıllardır hizmet ettiğimiz bir siyasi partiden ya o ya ben tercihi yapılmadan suretiyle bir bu noktaya gelecekti. Ya kavga olacaktı ya kırılma olacaktı. Biz de kendi irademizle bir kenara çekildik." ifadelerini kullandı.

2018 yılında İstanbul'a taşındığını ve 5.5 yıl sonra Ordu'ya geri döndüğünü belirten Yılmaz, "Şehrimizden o kadar çok olumsuz bilgiler gelmeye başlamıştı ki şahsımıza artık 'Başkan geri dönüp Ordu sensiz olmaz' şeklindeydi. 'Enver Yılmaz eserleriyle marifetiyle Ordu'yu çağırıyor geri gel' dedi. Biz de sizlerin taleplerinizi dikkate alarak böyle bir karar aldık." şeklinde konuştu.

Yılmaz, "30 yıllık bir siyasi jenerasyondan sonra bir başka alana geçmek suretiyle siyasi birikimimizi aktarmak için buraya geldik." dedi.

Ak Parti’den istifa edip İYİ Parti'ye katılma kararını anlatan Yılmaz, " Milliyetçiliğin, muhafazakar sağ bir parti olan İYİ Parti'nin ortak noktası benim iç dünyamda hiçbir zaman tartışılmayacak olan vatan, millet ve bayrak tartışmasının olmadığı bu partiye gönül rahatlığıyla geldim." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bir sözünü hatırlatan Yılmaz, "Talimatlarımla vicdanınız arasında bir tercih yapmanız gerekirse kesinlikle vicdanınızı dinleyin' dediği özdeyişidir. Kendilerine hasretten teşekkür ediyorum." dedi.

2014-2018 yılları arasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatan Yılmaz, "Göreve geldiğimde belediyenin 180 milyon borcu vardı. Sıfır faizli 2024 yılına kadar özel tüzel hiçbir bankaya tek kuruş borcum yoktu. Son meclis toplantısında da Türkiye'de ilktir. Belediye’nin ekranından maliyeye, SGK'ya, kamu kurumundan hiçbirine borcu olmayan tek büyükşehir belediyesi başkanı 2018'de bendim." diye konuştu.

Yılmaz, şu anki Büyükşehir Belediyesi'nin borcunun 8.5 milyar liraya ulaştığını savundu.

Ordu'yu yeniden şahlandırmak için aday olduğunu belirten Yılmaz, "2014-18 döneminde Ordu'yu şahlandırmak suretiyle zaten gerçekleştirdik. Kaldığımız yerden devam etmek suretiyle 31 Mart seçimlerinde Ordu'yu tekrar şahlandırıyor muyuz?" dedi.

Konuşmasının ardından Yılmaz, partililere "Ben çalışkan bir adamım. Ben dinamik bir adamım. Ben her gün 10 km yürüyen koşan bir adamım. Biz buraya irademizi gönlümüzü koyduk. Allah izin verirse Ordu'da önümüzdeki seçimlerde yeniden tarih yazacağız" diye seslendi.

29 Oca 2024 - 17:10 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun