Üreticilere Tarım Sigortası Çağrısı Yapıldı

Fatsa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarım Sigortası yaptırmayan üreticilere çağrıda bulunuldu.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Fatsa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, tarımsal üretimde bulunan çiftçilere yönelik önemli bir çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada, tarım sigortası yaptırmayan üreticilere seslenilerek, devlet destekli tarım sigortasının önemine vurgu yapıldı.

Fındık üreticileri için son başvuru tarihinin 3 Mart 2024, kivi üreticileri için ise 21 Şubat 2024 olduğu belirtilen açıklamada, TARSİM kapsamında ayrıca büyükbaş hayvan hayat sigortası, küçükbaş hayvan hayat sigortası, arıcılık sigortası, su ürünleri sigortası, sera sigortası ve katılım sigortacılığı gibi seçeneklerin bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, devlet destekli tarım sigortasıyla yüksek indirim oranları ve uygun ödeme kolaylıkları sağlandığına dikkat çekilerek, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini güvence altına alması ve olası zararların tazmin edilmesi için sigorta yaptırmalarının önemine vurgu yapıldı.

“Sigorta, tarımsal faaliyetin devamı ve oluşan zararının tazmini için en önemli araçtır” denilen açıklamada, çiftçilere başvurularını zamanında yapmaları ve devlet destekli tarım sigortasından faydalanmaları çağrısında bulunuldu.

29 Oca 2024 - 10:20 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu