Kar Ordu'nun İlçelerini Beyaza Bürüdü

Ordu’nun ilçeleri yine beyaz örtüye kaplı şekilde güne merhaba dedi. Akşam saatlerinde yağan kar yağışı ilçeleri ve yüksek kesimleri tekrar beyaza bürüdü. Bazı ilçelerde kar kalınlığı 20 santimetreyi geçti.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Kar Ordu'nun İlçelerini Beyaza Bürüdü
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu'nun ilçeleri, dün gece başlayan kar yağışının ardından beyaz bir örtüyle kaplandı. Akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı, ilçeleri ve yüksek kesimleri tekrar kış manzarasına bürüdü. Bazı ilçelerde kar kalınlığı 20 santimetreyi geçerken, beyaz örtü kartpostalları aratmadı.

Belediye ekipleri, kar yağışının etkisiyle kapanan köy yollarında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kar temizleme ekipleri, ulaşımın aksamaması ve vatandaşların güvenliği için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Kar Ordu'nun İlçelerini Beyaza Bürüdü

Vatandaşlar, kar yağışının güzellikleriyle birlikte kışın keyfini çıkarırken, sürücülerden de dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları isteniyor.

Meteoroloji yetkilileri, bölgede kar yağışının devam edeceğini ve hava sıcaklıklarının daha da düşeceğini bildirdi. Vatandaşlar, soğuk hava şartlarına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarılırken, belediye ekipleri de karla mücadele çalışmalarına gece gündüz demeden devam edeceklerini belirtti.

Kar Ordu'nun İlçelerini Beyaza Bürüdü

29 Oca 2024 - 08:53 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu