Çiseli Şelalesi Buz Tuttu

Soğuk hava Aybastı Çiseli Şelalesi'nin bir kısmının buz tutmasına sebebp oldu. Görenler şaşkınlık geçirdi.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Çiseli Şelalesi Buz Tuttu
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu'nun Aybastı ilçesi Perşembe Yaylasında ki doğa harikası Çiseli Şelalesi soğuk havaya dayanamadı. Geçen hafta yağan karın ardından başlayan soğuk hava şelalenin yarısının donmasına sebep oldu. 

Her yıl ziyaretçilerin ilgisini çeken Çiseli Şelalesi, kış aylarında Pamukkale'deki travertenleri andıran görüntüsüyle hayran bırakıyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü bölgede Perşembe Yaylası menderesleri üzerinde bulunan şelalenin bir kısmı buzla kaplandı.

Çiseli Şelalesi Buz Tuttu

Yaklaşık 15 metre yükseklikten düşen şelalenin buzla kaplı görüntüsü ve soğuk hava nedeniyle ağaç dallarında oluşan kırağı, doyumsuz manzaralar oluşturdu.

Yarıyıl tatilin fırsat bilen birçok vatandaş ve fotoğraf tutkunu da doğa harikası şelalenin eşsiz manzarasını gör görmek için geldi.

Doğa ve fotoğraf tutkunu Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Emre Bafra da donan şelalenin muhteşem bir görüntü oluşturduğunu belirterek, "Burada adeta kartpostallık görüntüler elde ettik. Şelalenin donmuş hali bizi ve çevreden gelen misafirleri büyüledi" dedi. 

Çiseli Şelalesi Buz Tuttu

28 Oca 2024 - 19:50 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz