Savaşkan, 4 Mega Projeyle Gelecek!

Ordu’yu değiştirecek mega projelerinin olduğunu açıklayan CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Celal Savaşkan, Ordu’nun kronik sorunlarına çözüm bulacaklarını söyleyerek 4 mega projesini açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

13 Aralık 2023 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nden Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptığını söyleyen Aday adayı Mehmet Celal Savaşkan, basın açıklaması yaparak mega projelerini anlattı.

Sahada aktif olarak çalıştığını belirten Mehmet Celal Savaşkan, öncelikli olarak göreve geldiğinde Ordu’nun kronik sorunlarına çözüm bulacaklarını söyleyerek mega projelerini şu şekilde açıkladı:

Ünye’den Havalimanına Metrobüs

“Birincisi Ünye il sınırından Havaalanına kadar yapacağımız metrobüs hattı ile şehrimizin toplu taşımacılıkta ana omurgasını inşa edeceğiz. Tüm sahil ilçelerimiz birbirine entegre edilecek. Hemşerilerimiz havaalanı, Üniversite, Şehir hastanesi gibi noktalara kısa bir sürede erişebilecek. Aynı şekilde Perşembeden balığını alacak, Bolaman’da denize girecek, Fatsa’da yemek yiyecek, Ünye Çamlık’ta çay içip geri dönebilecek.

Ordu’nun Yapı Stokuna Çözüm

İkinci olarak kırsal ilçelerimiz için ucuz toplu konutlar inşa edeceğiz. Her ilçemizin için nüfusuna göre 150 ile 250 konut arasında siteler yapacağız. Düşük bir fiyat politikası uygulayarak da bu daireleri maliyetine ilçe sakinlerimize kazandıracağız. Talep sürerse konut üretmeye devam edeceğiz.

Gerçek Bir Kentsel Dönüşüm

Üçüncü mega projemiz ise gerçek anlamda bir kentsel dönüşüme giderek, 40-50 yıl ve daha eski mahallelerimizdeki tüm sokak ve caddelerimizi genişleteceğiz. İlave kat vererek bina sahiplerinin haklarını koruyacağız. Hatta oluşacak artı değerden kendilerinin pay sahibi olmalarını sağlayacağız. Ordunun sıkışık ve dar sokaklarını genişlettiğimiz zaman otopark ve yetersiz altyapı sorunu da çözülmüş olacak. Burada önemle hatırlatmak isterim ki Belediye olarak sadece planlama ve altyapı yapacağız, müteahhitlik yapmayacağız.

Yaylalara Futbol Tesisleri

Son mega projemiz; Yaylalarımızda futbol tesisleri oluşturarak ulusal ve uluslar arası futbol takımlarının Orduda kamp yapmalarının önünü açacağız. Dolayısı ile Ordu turizmine yepyeni bir başlık açmayı planlıyoruz.”

Ordu’yu Değiştirecek Projeler

Mega projelerine ilave olarak başka birçok projesinin de bulunduğunu söyleyen Mehmet Celal Saavaşkan, şu cümlelere yer verdi; “Bu 4 Mega projemize ilave olarak; doğamızı, denizimizi ve yaban hayatını koruyacağız. Orduda yeni iş alanları, mesleki eğitim kursları açacağız. Arsa satmayacağız. Yeşil kalan alanların veya boş arsaların hiçbirine AVM veya başka bir bina yapmayacağız. Park olarak kalmalarını sağlayacağız. Hiçbir sektörden esnafımıza ve üreticilerimize rakip olmayacağız, destek olacağız. İştiraklerin mali tablolarını şeffaf hale getirip; herkesin görmesini sağlayacağız. Kar etmeyen bir iştirak varsa da müdahele edeceğiz. Sadece bölgemize has bir kutlama olan Mayıs Yedisini bir günlük etkinlik olmaktan çıkartıp, daha uzun sürecek bir festivale dönüştüreceğiz. Konserler, havaifişek gösterileri, halkoyunları, panayırlar düzenleyeceğiz. Mayıs yedisini başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm halkımız için geleneksel bir bayram olarak kutlanmasını sağlayacağız. Ordu’yu değiştirecek projelerimizi basın yayın ve sosyal medya mecralarından halkımıza anlatmaya devam ediyoruz.”

3 Dönem Yönetmeye Talibim

Mehmet Celal Savaşkan, aday adaylık sürecinin devam ettiğini belirterek, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Aday adaylık sürecimizde sendikalar, sivil toplum örgütleri, Ordu’nun önde gelen kişileri, yerel esnafımız, emeklilerimiz, gençlerimiz, kadınlarımız ile görüştük, görüşmeye devam ediyoruz. Sorunlarını dinliyoruz ve belediyeden taleplerini not alıyoruz. Göreve geldiğimizde tüm talep ve sorunlarla detaylı olarak ilgileneceğiz. Partimizin adayı tayin edilmem durumunda, Orduyu kazanacağımızdan eminim. Buradan da duyurmak isterim ki; 3 dönem yönetmeye talip olduğumuz Ordumuzu projelerimizle, vizyonumuzla, mesleki tecrübemizle ve gençliğimizle kısa sürede Avrupa şehirleri seviyesine çıkartacağımıza inanıyorum.”

 

27 Oca 2024 - 14:28 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Soner Özdemir