Kuaför ve Berberler de Zamlandı

Ordu genelinde yılbaşından itibaren zamlar art arda gelmeye devam ediyor. Bu sefer de kuaför ve berberlere de zam geldi.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu genelinde kuaför ve berber fiyatlarına zam geldi. Gülyalı’da berber işleten Selçuk Vayni, son zamları değerlendirerek, “Maliyetler çok artmıştı. Zam yapılması doğru bir karar” dedi.

“Kaçınılmaz Zam”

Ordu’nun 19 ilçesinde saç ve sakal kesim fiyatları güncellendi. Alınan zam kararına göre saç kesimi 125 lira oldu.

Yeni yılla birlikte berberlerde saç ve sakal kesimlerine zam geldi. Ordu Berberler ve Kuaförler Odası’nın aldığı karara göre berberlerde saç kesimi 125 TL, sakal kesimi ise 70 TL’ye yükseldi. Saç sakal kesme 150 lira, bunlara yıkama da eklenince 200 lira oldu. Yeni fiyat tarifesi uygulanmaya devam ediliyor.

Kuaför ve Berberler de Zamlandı

“Girdi Maliyetleri Arttı”

Gülyalı’da Gözde Erkek Kuaförü’nü işleten Selçuk Vayni, girdi maliyetlerinin çok artmasından dolayı zammın kaçınılmaz kaldığını belirterek, şu cümlelere yer verdi; “En son asgari ücrete zam gelmişti. Sadece asgari ücretle de bitmiyor. Vergi, SGK primleri, su, elektrik, doğal gaz, berber malzemeleri gibi birçok giderimiz var. Bu giderlerin hepsini bir araya topladığımızda ortaya kabarık bir liste çıkıyor. Ordu Berberler ve Kuaförler Odası kararıyla fiyat tarifesi yenilendi. Saç kesimi 125 lira olurken, sakal kesimi ise 70 lira oldu. Günümüz şartlarında bu rakamlar gayet normal. Yeni tarifeye göre çalışmaya başladık.” dedi.

Özel Haber: Burak Yıldız

27 Oca 2024 - 10:50 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Burak Yıldız