Dolmuş Kartlarına Sınırlama Getirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yeni yıla önemli değişikliklerle girdi. Toplu taşıma kullanımında gerçekleştirilen güncellemelerle, 65 yaş üstü vatandaşlar ve indirimli biniş hakkına sahip öğretmenler için sınırlamalar getirildi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

1 Ocak itibariyle yürürlüğe giren yeni düzenlemeye göre, 65 yaş üstü vatandaşlar ve indirimli biniş hakkına sahip öğretmenler, günlük 4 kez toplu taşıma araçlarına binebilecekler. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bu sınırlamanın aşıldığı durumda 4. binişten sonra tam bilet ücretinin ödenmesi gerektiğini belirtti. Bu adımın, toplu taşıma sisteminin daha adil ve sürdürülebilir olmasına katkı sağlaması hedefleniyor.

Ayrıca, Büyükakın, Özel Halk Otobüsü işletmecilerine sağlanan destek ödemelerinde önemli bir artışı duyurdu. Özel Halk Otobüsü işletmecilerine aylık 12.500 TL olan destek ödemesi, yapılan çalışmalar sonucunda 400 milyon TL'den 700 milyon TL'ye çıkartıldı. Bu destek artışının, özel Halk otobüsü işletmecilerine daha fazla katkı sağlamayı amaçladığı belirtildi.

Büyükakın ayrıca, ihaleye çıkacak olan otobüslerle ilgili bilgi vererek, toplamda 108 özel Halk otobüsünün P plakaya dönüştürüldüğünü açıkladı. Bu adımın, toplu taşıma araçlarının daha modern ve güvenli hale gelmesine yönelik olduğu vurgulandı.

Büyükakın, yaptığı açıklamada, bu değişikliklerin toplu taşıma sistemine getirilen yeni düzenlemeler olduğunu belirterek, vatandaşların ve özel Halk otobüsü işletmecilerinin yaşamını kolaylaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

26 Oca 2024 - 15:26 - Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu