Akkuş’ta Proje Çok

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı, gerçekleştirecekleri tarımsal projeleri için fikir alış verişinde bulunmak üzere İlçe Kaymakamı Hakan Bahçe, Belediye Başkanı İsa Demirci’nin de katılımı ile kahvaltı programı düzenledi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Akkuş’ta Proje Çok
Akkuş’ta Proje Çok
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı gerçekleştirecekleri tarımsal projeleriyle ilgili fikir alışverişinde bulunmak amacıyla, ilçedeki kurum yetkilerinin de katılımı ile kahvaltı programı düzenledi.

Akkuş’ta Proje Çok

Programa katılan isimler arasında Kaymakam Hakan Bahçe, Belediye Başkanı İsa Demirci, Jandarma Komutanı, Emniyet Amiri, Orman İşletme Müdürü, İlçe Tarım ve Orman Müdürü, STK Başkanları, Mahalle Muhtarları ve Oda yönetimi bulunmaktaydı.

Akkuş’ta Proje Çok

Programın açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Ahmet Kaya, muhtarlarına şükranlarını sunarak, yapılan tarımsal projeleri ve gerçekleştirilen çalışmaları paylaştı. İlçeye kazandırılan sosyal tesis binası ile üreticilere konaklama imkanı sağlandığını belirten Başkan Kaya, Avrupa Birliği'nden alınan tarımsal eğitim projesi, Akkuş Şeker fasulyesine Türk menşei kazandırma, coğrafi işaret alma, markalaştırma, tanıtım, pazar ağını genişletme gibi birçok başarılı projenin hayata geçirildiğini ifade etti.

Plaket takdim törenlerinin ardından, Tüm Mahalle Muhtarları ve Yönetim ve Meclis kurulu üyelerine özel olarak hazırlanan duvar saatleri hediye edildi.

Akkuş’ta Proje Çok

Oda Başkanı Ahmet Kaya'nın konuşmasında bahsettiği gelecek projeler arasında sulama suyu projeleri, organik tarım uygulamaları, tohum desteklemeleri, afet riskine karşı ürün sigortalanması, meyve fidanlarının yetiştirilmesi tesisleri, meyve suyu üretim tesisleri, elma sirkesi ve armut pekmezi tesisleri kurulumu gibi önemli konular yer aldı.

26 Oca 2024 - 10:20 Ordu/ Akkuş- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak