Geçen 5 Yılda Büyük Su Yatırımı

Ordu Büyükşehir Belediyesi alt yapıda seferberlik ilan ederek aradan geçen 5 yılda 19 ilçede İstanbul- Kars arasını 2 kez turlayacak mesafede içme suyu hattı çalışmasını hayata geçirdi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Geçen 5 Yılda Büyük Su Yatırımı
Haber albümü için resme tıklayın

Vatandaşların temel ihtiyaçları arasında yer alan içme suyu hizmetinin Ordu’da kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde vatandaşlarla buluşturmak için çalışan Büyükşehir Belediyesi, özelikle kırsal mahaller başta olmak üzere ilçe merkezlerindeki su sorunlarına neşter vurdu.

Kanalizasyon, yağmur suyu hattı çalışmalarının yanı sıra 19 ilçede yetersiz durumda bulunan eski içme suyu hatlarını yenileyen Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç bulunan bölgelerde ise yeni içme suyu hattı çalışmalarını hayata geçirerek vatandaşların yıllardır beklediği yatırımları tamamlayarak hizmete sundu.

Geçen 5 Yılda Büyük Su Yatırımı

Su Sorun Olmaktan Çıkarıldı

Başkan Güler’in göreve başlaması ile 19 ilçede seferber olan Büyükşehir Belediyesi, sağlam alt yapı ile birlikte vatandaşları rahata kavuşturdu. Özellikle içme suyunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar yapılan çalışmalar ile sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ile buluşturuldu. Aradan geçen 5 yılda 1.678 km uzunluğunda içme suyu çalışmasını hayata geçiren ekipler kronikleşmiş içme suyu problemlerini en aza indirdi.

Geçen 5 Yılda Büyük Su Yatırımı

Sağlıklı İçme Suyu Yatırımları

Başkan Güler’in görevde olduğu günden bu zamana kadar sağlıklı içme suyunun yatırımları yanında, ayrıca 250 km uzunluğunda kanalizasyon hattı ve yaklaşık 10 bin km uzunluğunda yağmur suyu hattı da vatandaşın hizmetine sunuldu.

25 Oca 2024 - 17:42 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir