Turistlerin Akınına Uğruyor! Günübirlik Kar Macerası!

Kar yağdığında işlerinin arttığına dikkat çeken Çambaşı Minübüs Şoförü Ahmet Yücel, Ordu'da kış aylarında sahil kesimine kar düşmeyince Çambaşı Yaylası’nın yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradığını açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Turistlerin Akınına Uğruyor! Günübirlik Kar Macerası!
Haber albümü için resme tıklayın

Ordulular sahil kesimine kar düşmeyince soluğu Çambaşı Yaylası’nda alıyorlar. Kış turizmini seven yerli ve yabancı turistlerin ilgisini Çambaşı çekiyor.

Ordu Altınordu ilçesi’nden kalkan Çambaşı Minübüsleri kar kış demeden yerli ve yabancı turistleri Çambaşı Kayak Merkezi’ne taşıyor. Kar yağdığında işlerin arttığına dikkat çeken Şoför Ahmet Yücel, Çambaşı’na talebin gittikçe arttığını söyledi. 

Turistlerin Akınına Uğruyor! Günübirlik Kar Macerası!

“Çambaşı’na Rağbet Var”

Çambaşı Yaylası’na rağbet olduğunu belirten Şoför Ahmet Yücel, her sabah araç kaldırdıklarını belirterek, “Altınordu ilçesinde bulunan durağımızdan Çambaşı Yaylası’na her gün sabah 8.30’da araç kalkıyor. Araçların Çambaşı Yaylası’ndan dönüş saati ise 15.00’de. Toplu gitmek isteyenler için de istediğiniz saatte araç ayarlanıyor. Belediye’nin bize verdiği tarifede de gidiş ücreti 100 TL. Yani gidiş-dönüş ücreti 200 TL oluyor” dedi.

“Kar Yağsa da Açık Oluyor”

Çambaşı yollarının kar yağsa da açık olduğunu ifade eden Şoför Ahmet Yücel, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Yollarımız kar yağsa da açık oluyor. Çambaşı Kayak Tesisleri ve lokantalar aktif şekilde çalışıyor. Kışın kar yağdığında işlerimiz daha fazla oluyor. Çünkü kar görmek isteyenler ve kayak yapmak isteyenler merkeze kar yağmadığı için Çambaşı Yaylası’na gidiyorlar. Kısacası kar yağınca işlerimiz daha iyi oluyor.”

Turistlerin Akınına Uğruyor! Günübirlik Kar Macerası!

“En Fazla Arap Turistler Geliyor”

Şoför Ahmet Yücel, yabancı turistlerden en fazla Arapların Çambaşı Yaylası’na gittiği söyleyerek, “Kar yağdığına bizim işlerimiz iyi oluyor. Bizimkisi iyi olunca oradaki esnafların da işleri iyi oluyor. Yerli turistlerin haricinde yurtdışından da talep fazla oluyor. Yabancı turistleri götürüyoruz zaman zaman. En çok Araplardan götürdüğümüz kafileler oldu. Sonrasında İngilizler de çok geliyorlar” ifadelerini kullandı.

Özel Haber: Soner Özdemir

25 Oca 2024 - 16:50 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir