Meteorolojiden Kritik Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Ordu ve çevresinde hafta sonu kuvvetli kar yağışlarına dikkat çekiyor. Batı Karadeniz'de akşam saatlerinde başlayacak yağışlar, İstanbul ve birçok ilde karla karışık yağmur ve yoğun kar yağışı olarak etkili olacak. Soğuk hava nedeniyle Ordu'da da kar yağışları bekleniyor.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

İstanbul, Ordu ve birçok Karadeniz ilinde yaşayan vatandaşlar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıya göre, hafta sonu boyunca kuvvetli kar yağışlarına hazırlıklı olmalı. Akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'de başlayacak olan kar yağışları, İstanbul dahil birçok ilde karla karışık yağmur ve yoğun kar yağışı şeklinde kendini gösterecek.

Meteoroloji yetkilileri, soğuk havaların etkisiyle birlikte Ordu'da da kar yağışlarının etkili olacağını ön görüyor. Vatandaşlardan, özellikle ulaşım ve günlük yaşam aktiviteleri için gerekli önlemleri almaları isteniyor.

Kışın pençesine giren bölgelerde, karla mücadele ekipleri ve yerel yönetimler de kar yağışına karşı hazırlıklarını sürdürüyor. Kar temizleme ekipleri, ana arterlerde ve kritik noktalarda önlemlerini arttırarak, vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlamayı hedefliyor.

25 Oca 2024 - 13:27 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu