Bakan Yardımcısı Ordu’da

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, Ordu'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Valilik, İl Millî Eğitim Müdürlüğü, ve bir değerlendirme toplantısı dahil olmak üzere çeşitli kurumları ziyaret etti.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Bakan Yardımcısı Ordu’da
Bakan Yardımcısı Ordu’da
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz bir dizi ziyarette bulunmak üzere Ordu’ya geldi.

İlk olarak Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu ve beraberindeki heyet, Ordu Valisi Muammer Erol'u makamında ziyaret etti. Valilik ziyaretinin ardından İl Millî Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu ve beraberindeki heyet, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile bir araya geldi.

Bakan Yardımcısı Ordu’da

Milli Eğitim Müdürlüğü ziyareti sonrasında Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu başkanlığında Ordu Valiliği Konferans Salonu'nda İl Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner, Mesleki ve Teknik Eğitim Daire Başkanı Murat Gülşen, Vali Yardımcısı Hacı Mehmet Kara, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, il ve ilçe eğitim yöneticileri katıldı. 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, 2020- 2024 yılları arasında Ordu’da yapılmış olan eğitim öğretim faaliyetleri ve çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi. Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak kurumlarındaki öğrenci-öğretmen-derslik sayıları, pansiyon ve taşıma bilgileri, kitap ve yardımcı kaynak, kütüphaneleri, meslekî eğitim merkezi programında eğitim gören öğrenciler, özel eğitim kurumları, il geneli fikri ve sınai mülkiyet hakları başvuru durumu, hayat boyu öğrenme, öğretmen yetiştirme, TEKNOFEST, TÜBİTAK ve eğitim yatırımları ile ilgili bilgi verdi.

Bakan Yardımcısı Ordu’da

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fettullah Güner, Özel öğretim kurumları ile ilgili yeni yönetmeliğin yakın zamanda çıkacağını ve bu yönetmelik ile her türlü ihtiyacı karşılayacak programın olacağını söyledi. 

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, ülkemizde son yıllarda özellikle mesleki ve teknik eğitim alanında mevzuat ve uygulamalar yönünden birçok güncelleme yapıldığını söyledi. Özellikle mesleki eğitim merkezlerinin yaygınlaştırılması ve sektörün ihtiyaç duyduğu elemanların yetiştirilmesi için değişik program türleri uygulanmaya başladığını ifade etti. Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarında devamsızlığın önlenmesinin büyük önem arz etiğini ve Ordu'nun bu anlamda meslek liselerinde ülke genelinde devamsızlığın en az olduğu illerimizden biri olduğunu, mesleki eğitimin yaygınlaştırılması amacıyla ortaokul öğrencilerine yönelik eğitim programının başlatılacağını belirtti.

Bakan Yardımcısı Ordu’da

Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada eğitimin önemine değinerek, "Eğitim, milletimizin yarınlarına yapılmış en büyük atılım olan maarif davamız; kalkınma, millî birlik ve beraberliğin sağlanmasında da eşsiz görevler üstlenir. Eğitimin Türkiye Yüzyılı'nı muştuluyan bu dönemde mesleki ve teknik eğitim ile ilgili Bakanlık olarak yakaladığımız ivmeyi istikrarla sürdürmek arzusundayız. Mesleki eğitimin inşa ve ihyasında tüm paydaşların dâhil olduğu bir eğitim seferberliği içerisinde bu süreci yürütmenin ortak mesuliyetimiz olduğuna inanıyorum." ifadelerini kullandı. 

25 Oca 2024 - 12:17 Ordu/ Ordu- Eğitim

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu