"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ekonomiye Yönelik Net Tavrı!

Gündemi sarsan iddiaların odağında bulunan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, görevden alınma söylentileriyle ilgili son gelişmelerle bir kez daha gündeme geldi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tutumu ise merak konusu olmuştu. Son toplantıda ise her şeyin netlik kazandığı ifade ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında gösterdiği tavır, Hafize Gaye Erkan'ın görevden alınmayacağına işaret ediyor. Gazete Pencere'den alınan taze bilgilere göre, Ankara'daki AKP kaynakları da Merkez Bankası Başkanı'nın görevine devam ettiğini vurgulayarak, piyasalarda endişe yaratacak bir istifanın söz konusu olmadığını belirtiyor.

Toplantıda Erkan'ın neşeli bir tavır sergilediği ifade edilirken, Beştepe'de yaşanan tartışmaların en azından seçimlere kadar rafa kalktığı ve ekonomi yönetiminde bir değişiklik ihtimalinin düşük olduğu konuşuluyor. Erdoğan ve ekibinin seçim öncesi piyasalarda dalgalanmaya neden olacak bir uygulamaya girişmeme konusundaki kararlılığı da vurgulanıyor.

Kamuoyundaki tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın atacağı adımlar ve Hafize Gaye Erkan'ın durumu, yakından takip edilmeye devam ediyor. Gelişmelerin ekonomik dengeleri etkileyip etmeyeceği ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak gibi görünüyor.

23 Oca 2024 - 15:42 - Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun