İmamoğlu ve Demirtaş İstanbul'da Birlikte Mi? Detaylar Haberimizde!

DEM Parti'den teklif gelmesi durumunda İstanbul'dan aday olabileceğini ifade eden Başak Demirtaş hakkında ilk kez konuştu.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, DEM Parti'den teklif gelmesi durumunda İstanbul'dan aday olabileceğini ifade eden Başak Demirtaş hakkında ilk kez konuştu. İmamoğlu, Yedikule Gençlik Spor Tesisi Açılış Töreni'nin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, Başak Demirtaş'ın adaylığıyla ilgili bir gazetecinin sorusuna tarafsız bir tutum sergileyerek, "Bir başka partinin aday çıkartıp çıkartmayacağıyla ilgili, diğer bir adayın yorum yapması doğru değil. Dolayısıyla bu konu DEM Parti'nin karar vereceği bir konu. Benim yorum yapmamı gerektirecek bir durum değil." şeklinde konuştu.

Başak Demirtaş, olası İstanbul adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Henüz partimiz DEM Parti’den bize bir öneri gelmedi, ama halk ister, partimiz de uygun görürse, demokrasi ve toplumsal barışın önünü açacağına inanırsak, düşünebiliriz" ifadelerini kullanmıştı. DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli ise konuyla ilgili olarak, "Başak Hanımın başvurması bizim için sevindirici bir durum. Biz bu havuza herkesin başvurmasını istiyoruz ama değerlendirmeyi komisyonumuz ve MYK’mız yapacaktır" demişti.

23 Oca 2024 - 15:14 - Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun