Üye Kesintilerinde de İndirim

AYM’ye başvurarak, kamu görevlilerinin toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanabilmesi için yüzde 2 barajını aşan sendikalara üye olma şartı getiren düzenlemeyi iptal ettiren Yeni Sendika, üye kesintilerini binde 4’e indirerek, yaklaşık 750 TL gibi bir fazlalığın da kapısını açtı.

Mustafa Özdoğru
Mustafa Özdoğru Tüm Haberleri

Anayasa Mahkemesi (AYM)’ne başvurarak, kamu görevlilerinin toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanabilmesi için yüzde 2 barajını aşan sendikalara üye olma şartı getiren düzenlemeyi iptal ettiren Yeni Sendika, üye kesintilerinde de indirim yaptı.

Yeni Sendika Ordu Şubesi Başkanı Bilal İnanlı, “Yüzde 2’den sonra yetkili sendikaya ikinci sürprizimiz” diyerek yaptığı duyuruda, şu ifadeleri kullandı; “Yeni Sendika üyelerimiz ortalama 750 TL fazla alacak. Yüzde 2’nin iptalinden sonra Yeni Sendika’ya üye olanlara, yetkili sendikaya üye olanlar gibi ‘Toplu Sözleşme İkramiyesi’ olarak aynı şekilde yaklaşık 540 TL aylık ödeme yapılacak.

Bununla da Yetinmiyoruz!

Ama biz Yeni Sendika olarak bununla da yetinmiyoruz ve Hodri Meydan diyoruz.  Yetkili sendika, üyelerinin maaşlarından binde 5 oranında bir kesinti yaparken, biz Yeni Sendika olarak üyelerimizden alacağımız üye aidatı kesintisini yasal olan en asgari düzeye çekerek binde 4‘e indiriyoruz. Böylece Yeni Sendika üyeleri, yetkili

23 Oca 2024 - 12:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Mustafa Özdoğru