"Milletvekili Olur Ama Hostes Olamıyor!"

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESOB) Başkanı Erdoğan Akyürek, okul servis araçlarında hosteslik yapanlara getirilen lise mezuniyeti koşuluna sert tepki gösterdi.

Burak  Yıldız
Burak Yıldız Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESOB) Başkanı Erdoğan Akyürek, okul servis araçlarındaki rehber personel için getirilen lise mezuniyeti koşuluna tepki gösterdi. Akyürek, "Ülkemizde ilkokul mezunu milletvekili olabiliyor ama okul servis aracında hostes olamıyor." dedi.

Okul servis araçları yönetmeliğinde yapılan değişiklikle servis hosteslerine lise mezuniyeti koşulu getirilmesinin, uzun yıllar bu mesleği icra eden ilkokul mezunu servis hosteslerini işsiz bıraktığını belirten Akyürek, "Servis esnafımız zaten sıkıntılı durumda. Bir tane eleman alsa asgari ücret seviyesinde maaş vermek zorunda kalacak. İçler acısı bir durum." ifadelerini kullandı. 

Ordu genelinde 50 bin kişinin işsiz kaldığını dile getiren servis hostesleri, lise mezuniyeti koşulunun mesleği zorlaştırdığını ve adaletsizlik yarattığını savundu. Ayrıca, ESOB Başkanı Akyürek, "İlkokul mezunu da servis araçlarında hosteslik yapabilmeli. Böylece servislerimiz de rahatlamış olacaktır." şeklinde konuştu. 

23 Oca 2024 - 11:40 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Burak Yıldız