“Halkçı ve Demokratik Belediyecilik Anlayışı”

CHP Gürgentepe Belediye Başkan adayı Cemil Coşkun, mahalle mahalle gezdiğini belirterek, “Bizim belediyecilik anlayışımız halkçı ve demokratik belediyecilik anlayışı. Bu nedenle yol ve su konusunu sorun olmaktan çıkaracağız.” dedi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Aday adaylık döneminde de mahalle gezileri yaptığını, sorunları görüp dile getirdiğini söyleyen Cemil Coşkun, Tepeköy ve Eskiköy ziyaretlerinde sorunları dinledi, önerişlerini anlattı.

“Hala Yol ve Su Sorununda Söz Ediliyor”

Başkan Adayı Cemil Coşkun gezilerinde yol ve su sorununun çok dillendirildiğini vurgulayarak, “Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, su OSKİ kapsamında da olsa yol ve su belediyelerinin birinci görevi. Halk yol ve su sorunundan söz ediyorsa belediye hiçbir çalışma yapmamış demektir. Bizim belediyecilik anlayışımız halkçı ve demokratik belediyecilik anlayışı. Bu nedenle yol ve su konusunu sorun olmaktan çıkaracağız. Farklı belediyecilik anlayışıyla yani halkla birlikte yöneterek daha farklı işlere de imza atacağız. Yolların bir bölümü Ordu Büyükşehir Belediyesi alanı olsa da biz de sorumluluk duyacağız. Hangi çağda yaşıyoruz ki hala yol ve su sorununda söz ediliyor. Hatta telefonu çekmeyen mahalleler var. Ayıptır, günahtır. Halktan alınan vergiler halka dönmelidir. “dedi.

“Gülmek, Bir Halk Gülüyorsa Gülmektir”

Nasıl bir belediyecilik uygulaması içinde olacakları hakkında da bilgi veren Coşkun, “Halkçı Belediyecilik anlayışımızı, mahalle mahalle anlatıyoruz.  İlçemize gelen her kuruşu halkımız için, çocuklarımızın geleceği için harcayacağız. Bütçe, belediyenin web sayfasından ve ilçenin görünür yerlerinden paylaşılacak, harcanan her kuruşun hesabı halkımıza verilecektir. Halkçı Belediyecilik anlayışı gereği, "çocuklara ücretsiz kurs, ücretsiz bir öğün yemek, ücretsiz bisiklet, Kadın Emeğini Değerlendirme Kooperatifi, yetişkinlere yönelik beceri kursları, üretim atölyeleri, istihdam yaratma, halk günleri " yapacaklarımızın sadece bir kısmı. “Gülmek, bir halk gülüyorsa gülmektir.” anlayışındayım ve birlikte kazanacağız.” diye konuştu.

22 Oca 2024 - 21:00 Ordu- Siyaset

Mahreç  Nergis Kobak