Emlak ve Kiralarda Şaşırtıcı Düşüş! İşte 2024 Beklentileri

Durmaz Emlak Gayrimenkul İşletme Sahibi Aydın Durmaz, Ordu’nun 2024’e emlak ve kiralarda düşüşle başladığını açıkladı. Durmaz, fiyatlarda düşüşün devam etmesini beklediklerini belirterek emlak piyasasını değerlendirdi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

2023 yılında Ordu’da en fazla artışların yaşandığı emlak piyasasında 2024 yılında neler bekleniyor? Durmaz Emlak Gayrimenkul İşletme Sahibi Aydın Durmaz, Ordu’daki emlak ve kiralardaki son durumu ve beklentileri Ordu Hayat’a değerlendirdi.

Sıfır ve İkinci Elde Fiyatlar Geri Geldi

Sıfır ve ikinci el konutlarda fiyatların geri geldiğini açıklayan Aydın Durmaz, “Ordu’da sıfır konutlarda fiyatlar geri geldi. Yine ikinci el konutların fiyatlarında da düşüş var ama aşırı bir şey yok. Ancak ikinci el konutlarda hala düşüş devam ediyor. Faiz oranlarının da düşmesiyle beraber bu fiyatların biraz daha aşağı geleceğinden eminim” dedi.

Fahiş Kira Fiyatları Geriledi

Fahiş kira fiyatlarında da gerileme yaşandığına dikkat çeken Aydın Durmaz, “Ordu’da kiralardaki fahiş fiyatlar bir miktar geriledi. Sebebi ise çok yüksek fiyatlara müşteri olmayışından ve kiracıların daha ucuz fiyatlara daha düşük yerleri tercih etmesinden kaynaklı fiyatlar geri geldi. 18 bin lira kira istenen bir dairenin 13 - 14 bin liraya kadar indiğini bizzat yaşadık” diyerek açıkladı.

En Ucuz Kiralık Daire 6 Bin Lira

En ucuz kiralık dairenin 6 bin liradan başladığına değinen Aydın Durmaz, “Bazı semtlerde kira fiyatları aynıyken kimi yerlerde fiyatlar geri geliyor. Cumhuriyet Mahallesinde değişmiyor ama diğer mahallelerde fiyatlar güncel olarak geri gelmeye devam ediyor. Elimizdeki en ucuz kiralık daire 1-1 olarak 6 bin liradan başlıyor” ifadelerini kullandı.

Özel Haber: Soner Özdemir

22 Oca 2024 - 16:50 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir