Altınordu’dan Çocuklara 15 Günlük Şenlik

Sömestr tatili ile birlikte çocuklar için Altınordu Belediyesi’nin düzenlediği sinema ve tiyatro şenliği başladı. Çocuklar 15 gün boyunca devam edecek şenliğe büyük bir ilgi gösteriyor.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Altınordu’dan Çocuklara 15 Günlük Şenlik
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Aşkın Tören’in Altınordu'nun kültür sanat hayatına kazandırdığı ve hem öğrencilerin hem de velilerin büyük beğenisini kazanan çocuklara özel geleneksel sinema günleri sömestr tatili ile birlikte başladı.

Çocukların dinlenmelerine, eğlenmelerine ve enerji depolamalarına katkı sağlayan Sinema ve Tiyatro Günleri Durugöl Mahallesinde bulunan Altınordu Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda yarıyıl tatilinde 15 gün boyunca devam edecek.

Altınordu’dan Çocuklara 15 Günlük Şenlik

Rafadan Tayfa İle başladı

Öğrenciler tarafından çok sevilen “Rafadan Tayfa” adlı çizgi film gösterimiyle start alan Sinema günlerinde yine çocuklara yönelik olarak Tiyatro oyunları da yer alıyor. Sinema günleri için Trafik Eğitim parkına saatler öncesinde gelen çocuklar parkta bulunan oyun alanlarında gönüllerince eğlenip dinleniyor. Trafik kurallarının eğlenerek öğretildiği, çocukların hayal dünyalarını zenginleştiren, satranç başta olmak üzere birçok oyun alanının da bulunduğu Trafik Eğitim Parkında aileler de sosyal tesislerde hep birlikte keyifli bir hafta sonu geçirmenin tadına çıkarıyor.

Altınordu’dan Çocuklara 15 Günlük Şenlik

Doyasıya dinlenen, eğlenen ve Altınordu Belediyesinin ikramları ile sinema keyfi yaşayan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

Başkan Tören “Tüm Çabamız Yüzlerinde Tebessüm Olabilmek”

Altınordu’nun çocuklarını, kendilerini özel hissettirecek etkinlikler ve aktiviteler eşliğinde tatilin ardından okul sıralarına moral motivasyon ve enerji depolayarak döndürmek istediklerini söyleyen Başkan Aşkın Tören, "tüm çabamız, gayretimiz yarınlarımız ve umudumuz olan çocuklarımızın yüzlerinde tebessüm gönüllerinde sevinç ve coşku olabilmek. Çünkü biz biliyoruz ki, çocuk gülerse dünya güler. Çocuk dostu belediye ve Çocuk dostu şehir mottomuz ile çocuklarımıza yönelik desteklerimiz artarak ve çeşitlenerek devam edecek. Bizleri, sevgili çocuklarımız ile buluşturan kıymetli ailelerimize de gönülden teşekkür ediyorum. Yarıyıl tatili boyunca sürecek etkinliğimize tüm çocuklarımızı bekliyoruz.” dedi.

Altınordu Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinliklerini çok beğendiklerini söyleyen aileler ve çocuklar Başkan Aşkın Tören ve Altınordu Belediyesine Sinema Günleri için teşekkürlerini ilettiler.

22 Oca 2024 - 12:40 Ordu/ Ordu- Gündem