Ordulu Bürokrat Mızrak’a ‘Üstün Hizmet Ödülü’

Ordulu bürokrat Doğukan Mızrak 81 ilin valisinin katılımıyla düzenlenen törende Şehit Kaymakam Ersin Ateş Üstün Hizmet Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Mustafa Özdoğru
Mustafa Özdoğru Tüm Haberleri

Yılın İdarecisi olarak seçilerek Hatay Vali Yardımcısı, hemşehrimiz Doğukan Mızrak, 81 ilin valisinin katılımıyla düzenlenen törende Şehit Kaymakam Ersin Ateş Üstün Hizmet Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Depremdeki Sorumluluğu Ödül Kazandırdı  

6 Şubat 2023 tarihindeki asrın felaketinde en çok etkilenen Hatay’da afet yönetim sürecinde AFAD’dan sorumlu vali yardımcısı olarak üstlendiği büyük sorumluluk dolayısıyla ödüle layık görülen Mızrak’ı bu anlamlı törende Hatay Valisi Mustafa Masatlı da yalnız bırakmadı.

10 Ocak İdareciler Günü kapsamında Türk İdareciler Derneği tarafından belirlenen yılın başarılı mülki idare amirlerine ödüllerinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde takdim edildiği törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay Vali Yardımcısı Doğukan Mızrak ile birlikte ödüle layık görülen 5 kaymakama plaket ve belgelerini bizzat vererek tebrik etti ve tüm mülki idare amirlerinin İdareciler Günü’nü kutladı.

Büyük Gurur

Üstün hizmet ödülünü alan Hatay Vali Yardımcısı Doğukan Mızrak da, “Üstün Hizmet Ödülü’nü zat-ı devletlerinden aldığım Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdopan’a, şahsımı bu kıymetli ödüle layık gören İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya, himayelerinde çalıştığım Hatay Valimiz Sayın Mustafa Masatlı’ya ve Türk İdareciler Derneği’ne şükranlarımı sunarım” dedi.

Doğukan Mızrak kimdir?

Altınordu/ ORDU nüfusuna kayıtlı olup; İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Kırıkkale ve Balıkesir’de tamamladıktan sonra Lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, Yüksek Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlamıştır. 

Bir süre Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir.

106. Dönem Kaymakam Adayı olarak Afyonkarahisar Valiliği’nde İl Merkez Stajını, Antalya/Finike’de Kaymakam Refikliği stajını tamamladıktan sonra Kayseri/Akkışla, Kars/Akyaka ve Ordu/Çatalpınar’da Kaymakam vekilliği görevlerini yerine getirmiştir.

Mülkiye Teftiş Kurulu Stajını Niğde ilinde tamamlamasının akabinde Yurtdışı Stajı kapsamında İngiltere’de Sheffield Üniversitesi’nde eğitim almıştır. 

Kaymakam Doğukan Mızrak Niğde/Altunhisar Kaymakamlığını müteakip 11.08.2022 tarihli ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Hakkari/Derecik Kaymakamlığına atanmıştır.

İçişleri Bakanlığı tarafından Mart 2023’te Hatay Vali Yardımcılığına görevlendirilmiştir.

İngilizce bilmekte olup evli ve bir çocuk babasıdır.”

Yusuf Can Erişen/ Ordu Hayat

20 Oca 2024 - 10:32 - Gündem

Mahreç  Yusuf Can Erişen