Geleneksel Güreşin Geleceği İçin Toplantı: Yağlı Güreş Çalıştayı Yapıldı!

Yağlı Güreş Çalıştayı, Aybastı'da Gerçekleşti! Aybastı Belediye Başkanı Geçtan, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı Türkiş ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz'ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, geleneksel yağlı güreşin geleceği ve gelişimi tartışıldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen Yağlı Güreş Çalıştayına katıldı.

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan yaptığı paylaşımda “Ülkemizde geleneksel yağlı güreşin hak ettiği yere gelmesi ve tarihsel gelişimini sürdürmesi için azimle çalışan Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanımız Sayın İbrahim Türkiş başta olmak üzere tüm paydaşlarımız ile birlikte Yağlı Güreş Birliği Başkanı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’ın ev sahipliğinde iki gün sürecek olan Yağlı Güreş Çalıştayımızın açılışını gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl düzenlenen 915. Perşembe Yaylası Yağlı Güreş Festivali, TGGF Başkanımız Sayın İbrahim Türkiş ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in güçlü destekleri neticesinde CW Enerji Yağlı Güreş Ligi'nde 7 Bölgeden biri olması ile tüm dünyaya duyuruldu. Bu yıl daha da etkileyici bir etkinlik için ekip olarak büyük bir özveri ve gayretle çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Geleneksel Güreşin Geleceği İçin Toplantı: Yağlı Güreş Çalıştayı Yapıldı!

20 Oca 2024 - 12:00 Ordu/ Aybasti- Spor

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu