“Memurlarımız Daha Fazla Söz Sahibi Olacak”

Memurlara, ‘haklarınız için cesur olun’ çağrısında bulunan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN), Ordu Şubesi Başkanı Nihat Koç, bağımsız sendikaların mücadelesinin önemini vurguladı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN), Ordu Şubesi Başkanı Nihat Koç, memurlara, ‘haklarınız için cesur olun’ çağrısında bulundu.

Nihat Koç, %2 sendika barajının iptaliyle başlayan yeni dönemi değerlendirdi. "Bu tarihi karar, memurların iradesini daha iyi yansıtacak ve parti sendikalarının keyfi uygulamalarına bir son verecektir" diyerek, bağımsız sendikaların mücadelesinin önemini vurguladı.

Koç, "Bu zaferle birlikte, memurlarımız artık kendi gelecekleri üzerinde daha fazla söz sahibi olacaklar ve çalışma hayatında gerçek anlamda temsil edilecekler" dedi. TEÇ-SEN olarak, memur haklarının korunması ve geliştirilmesi için verdikleri mücadelenin karşılığını aldıklarını ifade etti.

Genel Başkan, memurları haklarını savunmak ve daha iyi çalışma koşulları için mücadele etmek üzere sendikal faaliyetlere aktif olarak katılmaya çağırdı. "Sendikal hareketin güçlenmesi, tüm memurların refah seviyesinin yükselmesine katkı sağlayacaktır" diyerek, memurları dayanışma içinde hareket etmeye davet etti. Koç, TEÇ-SEN'in bu yeni dönemde de memurların yanında olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

19 Oca 2024 - 22:00 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak