Araç Filosu Büyüyor Ancak Makam Araçları Kiralık!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, makam araçlarını kiralama usulüne giderken diğer taraftan da en küçük belediyede bile bulunan yeni aldıkları araçları sergiliyor.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Coğrafi olarak geniş bir alana yayılan Ordu’nun ilçelerinin yerleşim alanlarına hizmetleri daha hızlı ve zamanında hizmet götürmeyi amaçlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu büyütüyor.

Kiralama, ihale ve zaman kaybı gibi sorunlar yaşamadan kendi öz kaynaklarıyla hizmet gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, son olarak 40 milyon lira değerinde 10 iş makinesini bünyesine kattı.   Başkan Güler döneminde satın alınan araç sayısı son alınan iş makineleri ile 250’ye yükselirken toplam iş makinesi sayısı ise 635’e ulaştı.

10 Yeni Araç

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Başkanlığında kullanılmak üzere satın alınan 6 adet kar küreyici damperli kamyon, 2 adet kazıcı yükleyici ve 2 adet ekskavatör olmak üzere toplam 10 adet iş makinesi kullanılmak üzere araç parkında yerini aldı.

Makam Araçları Kiralık

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve üst kademe yöneticilerinin tamamı kiralık makam aracı kullanırken, en küçük belediyelerde bile bulunan yeni aldıkları araçları belediye önünde sergilemeleri de dikkat çekiyor.

19 Oca 2024 - 20:00 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir