“Ordu 2 AK Partiliye Kaldı!”

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP yönetiminin Ordu Büyükşehir seçimini kazanma şansını elinin tersiyle ittiğini söyledi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Fox TV’de İlker Karagöz’ün Çalar Saat programına konuk olan Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu Büyükşehir belediye başkan adaylığı ile ilgili değerlendirmede bulundu. CHP’nin önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda Demokrat Parti ile de işbirliğiyle, kendisine; “hayırlı olsun” dediğini belirten Enginyurt, şunları ifade etti;

“Fabrika Ayarlarına Döndüler”

“Benim de niyetim Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmaktı. Ancak sonrasında yapılan kurultayı değişimci arkadaşlar kazandı. Bunun ardından CHP farklı bir boyuta geldi. Daha sol, sağı bir şekilde öteleyen, hatta sayın Kılıçdaroğlu’nun da sağ ile bütünleşme yüzünden Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybettiğini söyleyen yeni bir CHP yönetimi oluştu. Onların deyimi ile CHP fabrika ayarlarına döndü. Yani şu andaki CHP yönetimi sağdan aday yapmamaya çalışıyor. Ama çok ilginçtir Türkiye’nin birçok yerinde de eski MHP’lilerden, Demokrat Partililerden, AK Partililerden de aday yapıyorlar şu anda.

Rahat Kazanacağımız Bir Seçimdi

Ordu’da da bir profesörü İstanbul’dan getirip aday yapmak istiyorlar. Aslında hakikaten Ordu’da CHP’nin Türkiye genelinde Büyükşehir belediyesini en rahat kazanacağı yer Ordu idi. Çünkü AK Parti’nin adayı Hilmi Güler, ikinci dönemi. Ordu halkı tarafından başarılı bulunmayan, bizim tarafımızdan da başarılı bulunmayan, 552 projeyle gelip, 5 proje dahi yapamayan bir belediye başkanını AK Parti tekrar aday gösterdi. Hem de 75 yaşında.

CHP Yönetimi İttifak İstemedi

İYİ Parti’de de Enver Yılmaz diye yine eski AK Partili, Recep Tayyip Erdoğan’ın görevden aldığı bir arkadaş aday oldu. Yani Ordu iki AK Partiliye kaldı. Yani Türkiye’nin ana muhalefet partisi CHP, Demokrat Parti ile Saadet Partisi ile Gelecek Partisi ile Deva Partisi ile bir olup, Ordu’da seçimi yüzde 100 alma imkanı varken, ne ilginçtir ki CHP yönetimi İstanbul’dan, belki de 40 yıldır Ordu’ya gelmemiş bir profesör arkadaşımızı aday yaptılar. Böylece kazanılabilecek bir seçim devre dışı kaldı.”

Gözde Özgür/Ordu Hayat

19 Oca 2024 - 12:24 Ordu/ Ordu- Siyaset

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu