Bu Çay Pahalıya Patladı!

Ordu Bülent Ecevit Bulvarında seyir halinde elinde çay bardağı ile durdurulan vatandaşa Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından ceza kesildi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Ordu Bülent Ecevit Bulvarı'nda Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sabit uygulama sırasında, çay bardağı ile seyir halinde olan bir motosiklet sürücüsüne ceza kesildi.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan basın duyurusuna göre, 17 Ocak 2024 tarihinde Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen uygulamada, A. Z. isimli motosiklet sürücüsü dikkat çekti. Sürücünün motosikletini kullanırken elinde çay bardağı ile seyir halinde olduğu tespit edildi.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 73/a maddesi uyarınca, motosiklet sürücüsüne Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlendi. Trafik kurallarına uymayan sürücülerin cezalandırılmasıyla ilgili yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yolculuk yapmalarını sağlamak, trafik kazalarını önlemek amacıyla denetimlerimiz aralıksız devam etmektedir. Unutmayın, trafikte güven tüm paydaşların kurallara uymasıyla mümkündür. Kurallara uyalım, geleceğe güvenle yol alalım" ifadelerine yer verildi.

19 Oca 2024 - 10:14 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak