İnsanlar Sokak Köpeklerinden Tedirgin! Çözüm Yok mu?

Sokak köpeklerinin aslında zararlı olmadığını dile getiren Dilmen Kasap İşletme Sahibi Ömer Dilmen, sokak köpeklerine sahip çıktıklarını ancak kimi insanların da köpeklerden tedirgin olduğunu açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu’da her geçen gün sayıları artan sokak köpekleri sorun olmaya devam ediyor. Her ne kadar vatandaşlar sokak köpeklerine sahip çıksa da kimi zaman sürü halinde dolaşırken insanları da tedirgin ediyorlar. Kimi esnaflar da sokak köpeklerini beslediklerini ancak yerlerinin sokaklar olmadığını dile getiriyor.

İnsanlar Sokak Köpeklerinden Tedirgin! Çözüm Yok mu?

“5-6 Tane Müdavimimiz Var”

Esnaflar olarak sokak köpeklerini beslediklerini söyleyen Kasap Dilmen, “Esnaf olarak bizler elimizden geldiğince sokak köpeklerini besliyoruz. 5-6 tane sokak köpeği müdavimimiz var. Saatlerinde gelir ve yemeğini yer, gider” ifadelerini kullandı.

“Yetkililer Bakımlarını Yapıyor”

Hastalığı olan sokak köpekleri için yetkilileri aradıklarını ve bakımlarının yapıldığına dikkat çeken Kasap Dilmen, “Uyuz ya da buna benzer hastalığı olanlar oluyor. Bu yüzden de vatandaşlar da çekiniyor. Bacağı kırılanlar oluyor ve vatandaş olarak da hayvan hastanesini arıyoruz. Geliyorlar ve tedavisini yapıyorlar. Hayvanların gerekli bakımlarını yapıp tekrar sokağa bırakıyorlar” dedi.

“İnsanlar Tedirgin Oluyor”

Kasap Dilmen, insanların köpeklerin saldırmasından korktuğunu söyleyerek tedirgin olduklarını belirtti. Kasap Dilmen, “İnsanlarımız sokak köpeklerinden yine de çekiniyorlar. Saldırmasından korkarak tedirgin oluyorlar. Aslında hayvanların insanlara hiçbir zararı yok. Ancak toplanıp sürü olunca tehlikeli olabiliyorlar. Çözüm bulunması güzel olur” diyerek hayvanların sokaktan kurtulmasını istediklerini ifade etti.

Özel Haber: Soner Özdemir

 

19 Oca 2024 - 09:55 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir