Demir Ali’nin Annesine Süresiz Meclis Yasağı!

TBMM’de Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez’in düzenlediği basın toplantısında söz verdiği SMA hastası Demir Ali’nin annesi Ezgi Kara Bayraktar, milletvekili olmadığı halde söz aldığı için meclise girişi süresiz yasaklandı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

Meclis Başkanlık Divanı Üyesi, Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Parlamentoda basın toplantısı düzenledi. Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Suiçmez, konuşmasına Pençe Kilit Harekatı Bölgesinde şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

“Devlet Eliyle Gerçekleşmeli”

Milletvekili Suiçmez, SMA hastası bir bebeğin annesi olan Ordulu Avukat Ezgi Kara Bayraktar ile birlikte düzenlediği basın toplantısında SMA hastalığına dikkati çekti. Hukukçuların her şeye hak temelli baktığını dile getiren Suiçmez, "Dolayısıyla merhamet duyguları üzerinden değil, hak üzerinden gerçekleşeceklerin devlet eliyle gerçekleşmesini isteriz." diye konuştu.

“SMA Salgın Olarak Nitelendirilmeli”

Suiçmez'in söz verdiği Ezgi Kara Bayraktar da SMA hastalığının Türkiye ve dünyada bir salgın olarak nitelendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Bayraktar, "Anne olarak diyorum ki her türlü tedaviye Türk çocukları ulaşabilir olmalı. Ben, Türkiye'de ilacına ulaşamadığı için ölen bir bebeğin 'melek oldu' haberini almak istemiyorum." ifadelerini kullandı.

 

18 Oca 2024 - 16:37 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak