Valizini Alan Gidiyor!

19 Ocak Cuma itibarı ile 16 gün sürecek yarıyıl tatili başlayacak olması şehirlerarası otobüslerde yoğunluk oluşturdu. Şehirlerarası turizm firması işletmecisi Hüseyin Karataş gidiş-geliş trafiğinde de bir hareketlenme yaşandığını belirtti.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Valizini Alan Gidiyor!
Valizini Alan Gidiyor!
Haber albümü için resme tıklayın

19 Ocak Cuma günü itibarıyla başlayacak olan 16 günlük yarıyıl tatili, şehirlerarası otobüslerde yoğunluğa neden oldu.

Şehirlerarası turizm firması işletmecisi Hüseyin Karataş, okulların tatile girmesiyle birlikte sektörde ve fiyatlarda artış yaşandığını belirtti. Karataş, okulların ara tatiline girmesiyle birlikte şehirlerarası yolculuklarda ciddi bir artış yaşandığını ve sektörde hareketliliğin başladığını ifade etti.

Valizini Alan Gidiyor!

Hareketlilik Başladı

Özellikle 19-20-21 Ocak tarihlerinde ara yıl tatilinin başlamasıyla İstanbul, Ankara gibi büyük illerde gidiş-geliş trafiğinde bir hareketlenme gözlendiğini söyleyen Karataş, ayrıca Akdeniz, Ege, İzmir, Antalya gibi bölgelerde de hareketliliğin başladığını belirtti. Karataş, bu hareketliliğin 15 gün boyunca devam edeceğini öngördüklerini ifade etti. Ocak ayının başından itibaren piyasanın sakin olduğunu belirten Karataş, bu dönemdeki belirsizliklerin, seçim havasının ve duraklığın sektörü etkilediğini söyledi.

Biletler Yüzde 30 Zamlı

Artan maliyetlerin, özellikle askeri ücretlerin yükselmesi, akaryakıt fiyatlarının artması, köprü giriş ücretlerinin yükselmesi gibi nedenlerle sektörü etkilediğini belirten Karataş, bu sebeplerle fiyatlarda artışa gidildiğini açıkladı. Karataş, 19 Ocak'tan itibaren fiyatlarda %25 ila %30 arasında bir artış yaşandığını belirterek, bu durumun sadece kara yol taşımacılığı değil, bütün sektörleri etkilediğini ifade etti.

Valizini Alan Gidiyor!

“Tatil Dönemlerinde Fiyatlar Artar”

Turizm sektöründe, kara yol taşımacılığı, hava yolu taşımacılığı, otellerde ve resmi tatillerde, ara tatillerde ve yaz tatillerinde ulaşım ve konaklama fiyatlarının normal zamanlardaki gibi olmadığını belirten Karataş, her sektörün belirli bir zamanı olduğunu ve bu dönemde fiyatların arttığını ifade etti. Özellikle bazı şehirlerdeki otobüs fiyatları şu şekilde belirlendi: Ordu-Ankara otobüs bileti fiyatları 600 lira civarında, Ordu-İstanbul fiyatları 930 lira civarında, Ordu-İzmir 950 lira civarında ve Ordu-Bodrum 1100 lira civarında. Karataş, fiyat artışlarının Ocak ayının 15'inden sonra belirlendiğini ve 19 Ocak itibarıyla geçerli olduğunu sözlerine ekledi.

Özel Haber/Nergis Kobak

17 Oca 2024 - 14:41 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak