Giresun'da Asansör Düştü!

Giresun'da bulunan Gülpembe Hatun Yurdu'nda meydana geldiği iddia edilen "asansör düştü" olayına Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) açıklama yaptı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK), Giresun'da bulunan Gülpembe Hatun Yurdu'nda meydana geldiği iddia edilen "asansör düştü" olayına dair bir açıklama yaptı.

KYK'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu olayda Giresun Gülpembe Hatun Yurdu B Blok’ta hizmet veren asansör içi boş bir şekilde 3. Kattan 2. Kata inerken regülatör arızası vermiştir. İçerisinde öğrenci kaldığını düşünerek yardımcı olmak isteyen bir grup öğrencinin ambulans ve itfaiyeyi aramaları üzerine ekipler yurt müdürlüğüne intikal etmiştir."

Açıklamada, olay sırasında veya sonrasında herhangi bir öğrencinin zarar görmediği vurgulanarak, güvenlik tedbirlerinin hemen alındığı ve durumun kontrol altına alındığı belirtildi.

Giresun Gülpembe Hatun Yurdu'nda asansör olayının gerçeği yansıtmadığı, yaşanan arızanın regülatör kaynaklı olduğu ifade edilerek, öğrencilerin güvenliği için gerekli önlemlerin alındığı kaydedildi. 

16 Oca 2024 - 10:47 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz