AK Parti'nin Aday Tanıtım Tarihi Belli Oldu

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının da açıklanacağı tanıtım toplantısı 18 Ocak Perşembe günü yapılacağı açıklandı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri

AK Parti'nin 14 Ocak Pazar günü yapılacak aday tanıtım toplantısı, Kuzey Irak'ta Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 9 askerin şehit olduğu terör saldırısı nedeniyle ertelenmişti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Ankara ve İzmir'in de olduğu 17'si büyükşehir toplamda 48 belediyenin başkan adayını daha açıklayacak.

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının da açıklanacağı aday tanıtım toplantısı 18 Ocak Perşembe günü saat 14.00'te ATO Kongre Merkezi'nde gerçekleştirmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adayları Bizzat Açıklayacak

Ankara'daki aday tanıtım toplantısında, sadece il belediye başkan adayları duyurulacak. İlçe belediye başkan adayları için çalışmalar devam ediyor. Parti tarafından planlanan takvime göre, Ocak ayı sonuna kadar ilçe adayları da açıklanacak.

Bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Ankara, İstanbul, İzmir ve Eskişehir gibi büyük şehirlerin ilçe adaylarını bizzat duyuracak.

Diğer ilçe adaylarının açıklanması ise AK Parti Genel Başkan Yardımcılarının katılacağı törenlerle açıklanacak.

15 Oca 2024 - 19:47 - Gündem

Mahreç  Nergis Kobak