Kar 30 Santimetreye Ulaştı

Ordu’da, karla mücadele ekipleri çalışmalara başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, 27 bin 318 kilometrelik yol ağında 465 iş makinesi ve 560 personel ile kar ile mücadele çalışması gerçekleştireceği belirtildi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Kar 30 Santimetreye Ulaştı
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kış mevsiminin etkili olduğu ilçelerde, karla mücadele çalışmalarına başladı. Özellikle yüksek kesimlerde başlayan kar yağışları sonrası bazı ilçelerde kar kalınlığı 30 santime ulaştı.

Kar 30 Santimetreye Ulaştı

Kar yağışının gerçekleştiği mahalle ve grup yollarına müdahale eden Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasıyla birlikte oluşması muhtemel buzlanmalara karşı da tuzlama çalışmalarına ağırlık verdiği belirtildi.

Tedbirler Alındı

Tüm planlamaların yapıldığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler, “Fen İşleri Dairesi Başkanlığımızla tüm planlamaları daha önceden yapmıştık. Kent merkezlerimiz başta olmak üzere mahalle yollarımızın hiçbirinin kapalı kalmaması için sıkı bir çalışma yürüteceğiz. Tüm vatandaşlarımız için kışı zehir değil, tatlı şekilde geçirmeleri için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kar 30 Santimetreye Ulaştı

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, 27 bin 318 kilometrelik yol ağında 465 iş makinesi ve 560 personel ile kar ile mücadele çalışması gerçekleştireceği belirtildi.

13 Oca 2024 - 12:50 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak