Aybastı’da Fahiş Fiyat Denetimi

Marketlerdeki reyonları gezen Aybastı Belediyesi zabıta ekipleri, zincir marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimi gerçekleştirdi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Aybastı’da Fahiş Fiyat Denetimi
Haber albümü için resme tıklayın

Zincir marketleri denetleyen Aybastı Belediyesi zabıta ekipleri marketlerdeki reyonları gezdi. Zabıta ekipleri gıda ve temel tüketim ürünlerinde fiyat artışlarından, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa kadar birçok konuda detaylı denetimde bulundu.

Fahiş fiyat ve yanlış bilgilendirmeye karşı da denetimlerde bulunan ekipler, ürün gramajı, fiyat ve irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında da inceleme yaptı.

Aybastı’da Fahiş Fiyat Denetimi

Alışveriş sepetine farklı ürünler koyarak kasaya giden ekipler, etiket fiyatları ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini karşılaştırdı. Etiket ve irsaliyelerde fiyat farklılıkları tespit edildiğinde rapor tutularak, Ticaret Bakanlığının ilgili birimlerine gönderiliyor.

Zabıta yetkililerinin yaptığı açıklamada, alışverişte vatandaşların mağduriyetle karşılaşmamaları için denetimleri sıklaştırdıklarını söyledi.

Aybastı’da Fahiş Fiyat Denetimi

Denetimlerin süreklilik arz edeceğini vurgulayan yetkililer, “Yerel marketlerin vatandaşların yanında olmasını istiyoruz. Fahiş farkı oluşan ürünleri ve raf, kasa fiyatları, etiketsiz ürünleri denetledik. Denetimlerimiz devam edecek” dedi.

Zabıta yetkilileri ayrıca vatandaştan fiyatı aşırı artan ürünler veya usulsüzlükleri Alo 175’e şikayette bulunmalarını istedi.

13 Oca 2024 - 09:37 Ordu/ Aybasti- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir