Gürsoy Fındık İlk 5'te!

Türkiye'nin fındık ihracatında öne çıkan lider firmalarından biri olan Gürsoy A.Ş, Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği üyeleri arasında en fazla fındık ihraç eden 5. firma olma başarısını taçlandırdı!

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ordu'nun 90 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren köklü aile şirketi Gürsoy A.Ş, Türk fındığını en iyi şekilde tanıtmaktan gurur duyduğunu belirterek, Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği üyeleri arasında en fazla fındık ihraç eden 5. firma olma başarısına ulaştı. Şirket, 2023 yılında gerçekleştirdiği ihracat ile bölge ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaya ve istihdam oluşturmaya devam ediyor.

Gürsoy Fındık İlk 5'te!

Gürsoy A.Ş tarafından yapılan açıklamada, 2023 yılında Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği üyesi olarak en fazla fındık ihracatı gerçekleştiren 20 üye arasında yer alarak 5. sıraya yükseldikleri belirtildi. Açıklamada, bu başarıda emeği geçen Türk tarım emekçileri, fedakâr çalışanlar, iş ortakları ve tüm paydaşlara teşekkür edildi.

Firma yetkilileri, 90 yıldan fazla bir süredir kaliteli Türk fındığını en iyi şekilde tanıtmaktan gurur duyduklarını ifade ederek, başarılarını sürdürmeyi ve Türk fındığını uluslararası alanda daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Gürsoy A.Ş'nin bu önemli başarısı, Türk tarım ve ihracat sektörüne olan katkılarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. 

12 Oca 2024 - 11:35 Ordu/ Ordu- Ekonomi

Mahreç  Sibel Yılmaz