Denizkurdu Tatbikatı'nda Şehit Dalgıç: Astsubay Bahadır Canbulat

Milli Savunma Bakanlığı, Denizkurdu Tatbikatı kapsamında dalış eğitimi sırasında rahatsızlanan Mayın Harbi Dalgıcı Astsubay Kıdemli Çavuş Bahadır Canbulat'ın kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu bildirdi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Milli Savunma Bakanlığı, Denizkurdu Tatbikatı sırasında meydana gelen acı bir olayı duyurdu. Tatbikat kapsamında dalış eğitimi sırasında rahatsızlanan Mayın Harbi Dalgıcı Astsubay Kıdemli Çavuş Bahadır Canbulat, yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

Denizkurdu Tatbikatı'nın bugünkü programında, TCG Edremit gemisinde görevli Mayın Harbi Dalgıcı Astsubay Kıdemli Çavuş Bahadır Canbulat, mayın temizleme eğitimi gerçekleştiriyordu. Ancak, dalış esnasında rahatsızlanan Canbulat'a gemide bulunan dalış doktoru tarafından ilk müdahale yapıldı.

Hemen hastaneye kaldırılan Canbulat, burada yapılan tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan resmi açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de şehit Canbulat için başsağlığı mesajı yayımlayarak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve milletin başı sağ olsun dileklerini iletti.

11 Oca 2024 - 21:33 - Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu