2024 Yılının İlk Başhekimler Toplantısı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Düzenlendi

Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün başkanlığında gerçekleşen 2024 Yılının İlk Başhekimler Toplantısı, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde düzenlendi. Toplantı öncesinde sağlık yöneticileri, hastanelerin hizmet birimlerini ziyaret etti ve fiziksel alanları inceledi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
2024 Yılının İlk Başhekimler Toplantısı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Düzenlendi
2024 Yılının İlk Başhekimler Toplantısı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Düzenlendi
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Özerhan Özer, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Yasin Ergül, Personel Hizmetleri Başkanı İmdat Belen, Destek Hizmetleri Başkanı Ömer Tok, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Kamil Güler, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm.Dr. Eser Uyanık ve hastanelerin yöneticileri ile birlikte toplantı öncesinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet birimlerini ziyaret ederek, hizmet birimleri ile ilgili bilgi aldı ve fiziksel alanları inceledi. Hizmet birimlerinin ardından hastalarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretlerin ardından Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün Başkanlığında Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplantı salonunda İlimiz Sağlık Hizmetleri hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

2024 Yılının İlk Başhekimler Toplantısı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Düzenlendi

Toplantıya İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, kamu hastanelerimizin başhekimleri, başhekim yardımcıları, idari mali işler müdürleri ile sağlık bakım hizmetleri müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün katılımcılara hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. “Her ay farklı bir ilçemizde gerçekleştirdiğimiz toplantımızı bu ay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yaptık. Sizleri burada görmekten ve sizlerle bir arada olmaktan mutluyum. Hastanelerimizde yapılan iyileştirmeler,  sağlık hizmetinin aksatılmadan devamı için oldukça önemli. Birinci önceliğimiz her zaman vatandaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır. Bu noktada siz değerli yönetim ekibime özverili çalışmalarınızdan dolayı ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

2024 Yılının İlk Başhekimler Toplantısı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Düzenlendi

Sağlık Müdürü Op.Dr. Dursun Tüzün Sağlık yatırımlarına gösterilen önemden bahsederken “Bildiğiniz gibi Sağlık yatırımlarımıza her geçen gün çok daha fazlası katarak ilerliyoruz. 2022 yılının tıbbi cihaz yatırımlarını geçtiğimiz 2023 yılında 8 kat arttırarak vatandaşlarımızın en son teknoloji cihazlarla kaliteli sağlık hizmetine ulaşmasına yardımcı olmaya çalıştık. 2022 Yılında 7 olan Uzman Diş Hekimi sayısını 2023 Yılında 16 Hekime çıkardık. 2022 Yılında tescilli ünit sayımız 47 iken 2023 yılında 49 olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. 2024 Yılında ise 60 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için kazma vuracağız. Ayrıca Ünye ve Fatsa İlçelerimizde 25’er Ünitlik Diş Hastanelerimizin yapım ihalelerinin de gerçekleştirileceğiz.  Siz değerli yöneticilerimizden Sağlık hizmetinin kalitesini arttırmak adına yapılacak olan iyileştirmeler ve geliştirmeler için gerekli olan ihtiyaç ve taleplerinizi bize bildirmenizi rica ediyorum. 2024 yılında Ordulu vatandaşlarımızın kaliteli sağlık hizmetlerine ulaşımını daha da kolaylaştıracak tüm gerekli koşulların sağlanması adına adımlarımızı atmaya devam edeceğiz.” diyerek Ordulu vatandaşlarımızın kaliteli sağlık hizmetlerine kolay ulaşımı noktasında yatırım yapmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

Sözlerine toplantıların veriminin artarak vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşımının kolaylaştırdıkları için yöneticilere teşekkür eden Tüzün. “Bu toplantıların her geçen gün daha verimli hale geldiğini görmekten mutluyum.” dedi.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Fatih Ada açılış konuşmasını gerçekleştirerek hastane birimleri, hizmet kapasitesi ve personel durumu hakkında bilgi verdi.

Ardından kürsüye çıkan Ağız ve Diş Sağlığı İdari ve Mali İşler Müdürü Abdulkadir Yıldız hastaneye ait mali durum ve yapılması planlanan iyileştirmeler hakkında katılımcılara bilgilendirme yaptı.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sunumunun ardından sırası ile Destek Hizmetleri Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı ve Personel Hizmetleri Başkanlığı sunumlarıyla ruhsatlandırma işlemleri, hastane hizmetleri, mali durum ve personel durumu masaya yatırıldı.

11 Oca 2024 - 15:09 Ordu/ Ordu- Sağlık

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu